Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlanátok?

Milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elektronikus gitárt szeretnék vásárolni, de nem tudom mi a jó.. minden féle képpen 60k alatt szeretnék venni, mert 100k-nál többet szerintem nem tudok az egész gitár ügyre költeni, és még erősítőt is vennem kell hozzá. Szóval, mit ajánlotok?

2014. okt. 5. 16:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Akár annak is örülnék ha szettet küldenétek 100k értékben, ami tartalmaz mindent ami kell, szóval gitár, erősítő, pengető, heveder stb..
2014. okt. 5. 16:27
 2/17 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban jársz, ha használtan és nem szettben veszed.

Azért azt nem ártana elmondanod, milyen zenére, milyen felhasználásra lenne és milyen típusok tetszenek.

2014. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyértelműen rock zenére kellene:o hobbi szinten szeretném használni, de típus alatt nem értem mire gondolsz:s
2014. okt. 5. 17:04
 4/17 anonim ***** válasza:

Ennyiért Cort gitárokat ajánlom! [link]

vagy más színben:

[link]


Egyébként én is ilyen Cortot használok, és nem ma kezdtem.

Erősítő téren én két lehetőséget is ajánlok. Ha ragaszkodsz a gitárkombóhoz akkor ezt ajánlom: [link]

Modellezős gitárkombó, ami annyit jelent, hogy más erősítőhangzásokat szimulál. Jó cucc, sok oldalú.

Hátránya, hogy nem tudsz majd szép felvételeket készíteni ezzel (mert ha mobillal, vagy kamerával fejlátszod amit játszol, az nem olyan, hangzásban meg pláne). Ha később felvételeket akarsz, akkor ehhez kellene egy jó minőségű mikrofon, ami drága. Ha tovább olvasol, meg fogod érteni miért hoztam fel ezt a hangrögzítős témát.


Itt van ez a kütyü, amit külső hangkártyának hívnak. [link]

Ez annyit tud, hogy ehhez az UX1-es külső hangkarihoz kapsz POD Farm 2 nevű szoftvert, amivel szintén szimulálni tudsz erősítő, effekt hangzásokat, sokkal többet tud mint az a kis modellezős gitárkombó. Hosszútávon pedig ez kifizetődőbb, ha csak hobbizenész akarsz lenni. Mert lehet ugye hogy rögzíteni akarod amit játszol. Na ugye a külső hangkártya pont erre való, számítógéphez van kitalálva. Rádugod USB-vel a számítógépre, feltelepíted a szoftvert, beledugsz a kütyübe egy 6.3-as jack kábelt és számítógépen állítgatod a hangzást.

Hátránya a kombóval szemben: nem annyira praktikus, mert kell hozzá egy asztali számítógép (laptopra nem ajánlom). Viszont sokoldalúbb, és szép dolgokat lehet vele művelni, és nekem jobban tetszik a hangzása mint az ilyen olcsó gitárkombóknak. De ugye ezt sajnos nem lehet megfogni és átvinni a szomszédba a Mari néninek eljátszani egy szólót.. :)


Én azért ajánlom ezt a külső hangkártyát, mert nekem is ajánlották mikor kezdő voltam. Nem hittem nekik, magam feje után mentem és vettem egy picit drágább kombót, amit el is adtam aztán, és vettem egy külső hangkártyát, mert rájöttem, hogy stúdiózni, hangfelvételeket akarok készíteni.

2014. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Típus alatt azt értettem, hogy vannak olyan ismert alap gitárok, amelyeknek van bizonyos karakterük, mind külsőre, mind hangra és ha mondjuk elmondod, hogy pl. az AC/DC-s Angus Young vagy Slash esetleg Mark Knopfler vagy Curt Cobain gitárja tetszik hangzásban vagy kinézetre, akkor könnyebb ajánlani.
2014. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Hát,mondjuk hangzásra ez tetszik nagyon: https://www.youtube.com/watch?v=zpi0w3wPE3M&spfreload=1 ,na és kinézetre is:D
2014. okt. 5. 19:55
 7/17 A kérdező kommentje:
De most jobban ránéztem erre a cort gitárra is amit itt írtatok,és ennek is nagyon bejön a hangzása.
2014. okt. 5. 20:00
 8/17 anonim ***** válasza:
8 húros gitárt sajnos nem fogsz kapni 60k-ért.. :)
2014. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és a hangzás az inkább az erősítőtől függ.
2014. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudom,ez a gitár 120k körül mozog ahogy láttam:D de mondom,ez a cort is nagyon tetszik
2014. okt. 5. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!