Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen programmal foglalkozzak...

Milyen programmal foglalkozzak? (zenei alap készítés)

Figyelt kérdés

Rap/Hip hop beateket szeretnék készíteni. Letöltöttem az FL Studio 10-et, viszont szerintem egy picit bonyolult. De még nem is néztem sok tutorialt neten.

Szerintetek ezzel foglalkozzak, vagy valamilyen más programmal? Ha igen, tudnátok ajánlani?

Meddig tart megtanulni kezelni az ilyen fajta programokat?



2014. okt. 5. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az fl studio az egyik legkönnyebben kezelhező DAW-ok közé tartozik. Ha nincs hangszeres tapasztalatod, egyik DAW-tól se várj sokat :D

Amúgy 1-2 hónap alatt meg lehet tanulni az alapokat, olyanokba pedig mint pl a mastering, bele se menj, ha fl-t használsz.

2014. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem szakszerűen, de "megtanultam" elektromos gitáron játszani. Magamtól. Ismerek pár skálát, a fontosabb akkordokat, stb. hard rock, heavy/thrash/death metált játszottam(játszok). Ma már ritkábban szoktam kézbe venni, de azért szeretem. Ez mellé ugye jó lenne valamilyen szoftverismeret is.


A mastering mit takar egyébként? És miért nem kéne bele menni?

2014. okt. 5. 23:24
 3/5 djsample válasza:

Sony Acid Pro 7, ha gyorsan akarsz viszonylag egész jót alkotni.

Loop alapú szerkesztő. Nagyon könnyű kezelni.

Tutorialt is találsz. De maga a szerkesztő logikusan van felépítve. Pláne ha te is autodidakta módon tanulgatsz, és most kezded a szerkesztést, akkor nagyon fog tetszeni.

Elfut win7-en is. Kezeli a legtöbb vst-i szoftverszintit is.

De ha nagyon pro akarsz lenni, akkor csak a Pro Tools. Azt érdemes megtanulni. Nem vészes, csak seggelős. De fél év után rá lehet érezni. :)

No.1 DAW minden komolyabb stúdióban.

Bár róla tudni kell hogy nem kezel VST/VST-i plugineket, mivel csak RTAS formátumú pluginekkel dolgozik. Szám szerint a 7-8-9-10-es verzió.(Viszont arra ott van a Vst To Rtas Adapter, amivel megoldható a PT-ban a vst-k használata) Az új 11-es Pro Tools pedig AAX formátumú plugineket kezel...

Én visszamenőleg a 9-es 10-es verziót javaslom, mivel a 7-es, 8-as csak Pro Tools-al kompatibilis hangkártyákkal dolgozik (M-BOX, Digi002, 003...stb.)

Ha kinőtted, upgradelhetsz.

2014. okt. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt a Sony Acid Pro-t meg is lesem. Az alábbit szerintem nem is próbálom ki kezdőként :D
2014. okt. 6. 15:35
 5/5 anonim válasza:
A legutóbbi válaszadó valószínűleg nem olvasta át kellően a dolgokat. A ProTols egy valóban nagyon jó program, ha az embernek van egy zenekara és és fel szeretnének venni számokat, de a program nem annyira felhasználóbarát és azért hardware igényesebb tárainál. Én is rap alapokkal foglalkozom és FlStudio-t és Cubase-t használok. Erre a célra tökéletesek.:)
2015. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!