Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Vékony/fenti húrok miért...

Fatalerr0r kérdése:

A Vékony/fenti húrok miért szolnak furcsán?

Figyelt kérdés
Elektromos girárról van szó.Amikor ritmust játszok és barchords-okat fogok le az elso 3-4 hur megpendul rendesen de az utolsó 2-3(helyzettől függően9 furcsán szól,nagyon vékony ,magas hangja van és olyas valamihez hasonlít mintha falcs lenne...pedig a gitár mindig be van hangolva és ha leellenörzöm konkrétan egy ilyen után akkor is azt mutatja ,hogy ba van hangolva.Nem csak akkordoknál szolnak furcsak a fenti hurjaim hanem amugy is de akkordoknal inkább észrevehető az eltérés.Elég régi a húr szettem és már kicsit rozsdás is.az lehet a baja? vagy mi más okozhatja? velem van a baj? A válaszokat köszönöm előre is :)

2014. nov. 5. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Sürgős húrcsere. Ha már rozsdás, az elég baj.

2. Valószínűleg nem jól fogod le.

2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

persze nem jó ha rosdás, de ha csak az lenne a baj akkor szerintem nem vékony magas hangja lenne. Szerintem rosszul fogod le, szóval az utsó húroknál nem nyomod le rendesen, csak fölötte van az ujjad, szóval lényegében olyan mintha üveg hangot (natural harmonics) játszanál, hiszen mondtad is hogy helyzettől függően, mivel az üveghangok pl 3, 5, 7 stb bundokon vannak, tehát amikor nem nyomod le a húrt, hanem csak épphogy megérinted.

Próbáld úgy lefogni a barrét, hogy pl ha a mutatóujjaddal fogod le akkor a középső ujjaddal még nyomd le a mutató ujjad, így megtámogatva azt. Persze erre csak akkor van lehetőség ha épp nincs szükséged a középső ujjadra az akkordban

2014. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is arra gyanakodtam eloszor de ha pl lefogom csak az utolso 3 hurt ,mindegyiket kulon kulon egy egy ujjal akkor is ugyanugy szol szoval nem hinnem hogy az a baja...
2014. nov. 7. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet gond a húrlábnál, a nyeregnél vagy a bundok egyenetlen magasságával is.
2014. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudnál valami hanganyagot kirakni hogy hogy szól? Mert így nem igazán tudja senki sem, hogy mire gondolsz :/ Egyébként ha rozsdás a húr, akkor sürgős húrcsere, függetlenül attól, hogy ez okozza-e a problémát, vagy nem.
2014. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!