Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Én úgy tudom, hogy a Sramli...

Én úgy tudom, hogy a Sramli Kings zenekar Minden férfi című számának van egy német nyelvű sramli zene változata is. Ki az előadója, és mi a címe?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 22:46
 1/1 anonim válasza:
Az a baj a Sramli Kings-el, hogy nem egy, hanem az összes daluk lopott! A szövegét átírják, de a zene mind-mind egy ismert osztrák, vagy német zenekar dalából van lenyúlva! Ilyen például az "egy kis virág", amit a Kastelruther Spatzen írt "Eine weisse Rose" címmel, vagy a "jódli-dal", ami a Zillertale Schürtzenjäger "Auf der Jodleralm" című dala. "ohlala" címmel a Klostertaler zenekar azonos című dalát nyúlták le, a halleluja pedig szintén a Klostertaler azonos című dala! Az általad keresett dal pedig a "Die Jungen Klostertaler" "Die Mädchen aus schwaben" című dala! Engem egyébként határozottan bosszantanak azok a dolgok, hogy ezeket a dalokat mind-mind a sramli kings-nek tulajdonítják a tudatlanok, holott a SK-nek annyi köze van ezekhez a dalokhoz, mint a kempingsajtnak a sátorvashoz! Illetve a másik dolog, hogy ezek a dalok( mármint az eredetiek) egyáltalán nem sramli stílusúak, hanem Oberkrainer, Oberbayern és Deutsche Volksmusik! Ami német, az egyáltalán nem sváb, vagy sramli zene! Sváb zenének nevezzük a magyarországon élő németek által írt dalokat, pl "schwiegermutter, vagy lahmkruam polka" ! Sramlinak pedig a magyarok által német stílusban megpróbálva írt dalokat nevezzük, mint például "schneider fáni" és hasonlók.
2010. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!