Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki 'lefordítaná' ezt nekem?

Valaki 'lefordítaná' ezt nekem?

Figyelt kérdés

Kezdő gitáros vagyok, nem tanultam szolfézst (2 ismerősöm is, akik tanulnak/tanultak szolfézst azt mondták felesleges) és elszeretném gitározni a Radioactive-t. 3/4-es klasszikus gitárom van

Találtam is egy oldalt, ahol szerintem meg tudnám tanulni

[link]

viszont nem értem.__. ezt kéne úgymond lefordítani, hogy én is megértsem, ebben kérek segítséget (vagy ha valaki tud olyan videót/oldalt ahonnét még meg tudnám tanulni, az is jó)



2015. febr. 5. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

6 vonal = 6 húr

Rajta a számok pedig hogy melyik bondnál fogd le. De azért alap dolgoknak nem árt utánanézni. (Pl. akkordoknak, stb...) Én is így in media res kezdtem el anno gitározni, és elég nyögvenyelősen ment. Egyébként van egy Guitar Pro nevű program. Töltsd le, és a programhoz keress tabot, lejátsza neked, így sokkal könnyebb lesz,

2015. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
***bundnál
2015. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem lett jobb:ss

De azért köszönöm. Ez a program nekem sok._____.

de én várom még a válaszokat

2015. febr. 5. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:

ennél egyszerűbb dolog nincs, a hat csík a hat húrt jelöli, alulról felvele E A D G B e , a rajta lévő számokt pedig azt hogy melyik húrt kell pengetni.

Az olyan jelölések mint pl 3p2 azt jellenti hogy 3 pull of 2, tehát a második és a harmadik bundon van az ujjad, 1x megpengeted, majd a harmadikon lévő ujjad felemeled. Ennek a fordítottja a hammer on pl 2h3, ami annyit tesz hogy megpengeted a 2. bundon, majd utána ráteszed a másik ujjad a 3. ra így az fog szólni.


De keress rá külön youtubon, hammer on/ pull of .


Amúgy még mielőtt nekivágsz, érdemes megtanulni az alap akordokat, mert ezeket nagyon sok számban használják, tehát ha már tudod őket, akkor egyből felismered, és könnyú számokat tanulni. Szó szerint több száz szám van, amiben 2-3 akordot használnak, így ha ismered őket akkor pillanatok alatt meg lehet tanulni.


Amúgy ez tényleg nem egy ördöngőség, a tabok kifejezetten gitárosok számára készültek.. nem kell szinte semmit tudnod, hogy megértsd őket... pl a kottáknál pontosan tudnod kell melyik hang hol van, mivel ott lényegében azt írják le hogy milyen hangot játsz.

2015. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"alulról felvele E A D G B e , a rajta lévő számokt pedig azt hogy melyik húrt kell pengetni."

Szerintem elírtad. A rajta lévő számok azt jelölik hogy melyik bundál fogd le.:)

2015. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs most értettem meg mit akartál írni. Igen, igazad van, hogy amelyik húron van a szám, azt kell megpengetni, és annál a bundnál, amit ír.
2015. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem, igazad van, valóban rosszul írtam. persze, a bundokat jelölik a számok
2015. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!