Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az emberek hallgatnak, illetve...

Az emberek hallgatnak, illetve vásárolnak még eredeti zenei CD lemezeket?

Figyelt kérdés
Modern, rohanó világunkban mind kevesebb idő jut az embernek zenehallgatásra, s ha mégis, akkor ezt sajnos már nem úgy teszi, mint mondjuk 25-30 éve. No meg az internetes letöltés is megölte a zene korrekt, eredeti hanghordozókon való beszerzését. A gombamód szaporodó, sokszor igénytelen zenekarok dömpingjéről már nem is beszélek...meg az eredeti CD lemezek irracionálisan magas árairól sem...
2015. febr. 9. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

' No meg az internetes letöltés is megölte a zene korrekt, eredeti hanghordozókon való beszerzését. '


Korrekt, de kinek a szempontjabol??? Mert hogy a kiado meg az uzlet kaszal rajta, az oke, de a zenesz az bizony gombokat kap. A zeneipar (es eleg szegyen, hogy 'ipar'-kent lehet ra hivatkozni) onmagat nyirta ki, nem az internetes letoltes a hibas, hanem a mindent felulmulo kapzsisag.


Javaslom meghallgatni a 'Szol a radio' c. orokzoldet...

2015. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hozzászólásoddal egyetértek, de a kérdésemre nem válaszoltál...

"A gombamód szaporodó, sokszor igénytelen zenekarok dömpingjéről már nem is beszélek...meg az eredeti CD lemezek irracionálisan magas árairól sem..."

Amiről Te ejtettél szót, idézetem második felében kvázi érintőlegesen kifejtettem én is...

Irracionálisan magasak a CD árak, mert ki tudja hány %-os haszonkulccsal dolgozik az "ipar"...

2015. febr. 9. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Benne volt a valasz: nem, vagy csak alig-alig.


A CD es minden mas fizikai hordozo elavult, amiota van jobb (es nem utolsosorban kornyezetkimelobb) megoldas.

2015. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. De azt csak egy gyűjtő értékelheti, amit egy eredeti CD lemez nyújt. (Vagy anno a bakelit vagy a műsoros kazetta)

Szóval a tudat, hogy megvan, a korongminta és a borítók, a stúdióminőségű zenei élmény... A lebutított mp3, csak egy adathalom a számítógépen, nem kézzel fogható gyűjtői darab az adott zenekartól, nem egy tetszetős CD lemez.

2015. febr. 9. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez kerlek szintiszta sznobizmus. Arra a par fanatikus 'hifi-fulu'-re, aki allitolag meghallja azt is ha a hangszoro nem arany-, hanem csak valami olcso reztuskere van allitva a padlon, nem erdemes uzletet epiteni.


Pont lesz*rom a bakelit feketeseget, pont lesz*rom a CD 'fizikai' valojat, ha a kiado az adott lemezen 2 hallgathato szamot rejt el 12 hallgathatatlan szemet kozott, ami kizarolag toltelekkent kerult a korongra. Ezert mondom, hogy a zeneipart sajat maga nyirta ki azzal, hogy a rajongok torkan 5x annyi szemetet nyomott le, mint ertekelheto zenet, mindezt a profit miatt - 1 albumnyi anyagot eladtak 3 korongon.

2015. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hmmm...azért az kétségtelen tény, hogy van különbség egy 128 kb/sec-re tömörített mp3 és az eredeti audio élmény között. Ehhez nem kell vájtfülűség...

És szerencsére pont olyan zenei műfajt szeretek, ahol albumszinten jó a zene, nincsenek tölteléknóták. (Goregrind, black metal, death metal, EBM...) De ezzel együtt értem, tudom miről beszélsz...olyan lemezeket én sem vennék meg, ahol egyesek által sztárnak kikiáltott hervatag vetélkedők nyertesei nyervákolnak és egy slágerszám mellé kilenc olyan hulladék van égetve a CD-re, hogy borzalom.

Mindenesetre, akinek őszinte hobbija a zenehallgatás, az a kedvenceit - remélem - megveszi eredeti CD-n.

2015. febr. 9. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!