Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell számot csinálni?

Hogy kell számot csinálni?

Figyelt kérdés
A Dj-k hogy csinálják a számokat? mivel nem tud egy komplett Tuc-Tuc szám az eszükbe jutni hogy/milyen módszerrel csinálják a DAW-on pl: FL Studio-n a számokat? csak ugy elkezdik csinálgatni és ha lesz belőle valami akkor csinálják Random? vagy hogyan szokták??

2015. febr. 19. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

van amikor random, van amikor megszüetik egy elképzelés.

fl studio....ableton, stb...

sok-sok idő, gyakorlás

2015. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

producer/dj nem ugyanaz, én pl. még kezdő vagyok de úgy szoktam hogy megnyitom az fl-t kiválasztok egy hangzást, és elkezdem megírni a ritmust, általában csak összevissza pakolgatom a "hangokat", és mikor elkezd alakulni akkor a fejemben is megszületik egy dallam aztán már céltudatosan úgy pakolom a hangokat hogy jól hangozzon, aztán ha megvan akkor jöhet külön a melody, drop, build up stb, ha megvannak akkor jöhetnek a finomítások, átmenetek, mixelés mastereles, stb

röviden így, de nagyon sok gyakorlás kell mire rá érez az ember

2015. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A producer és a Dj közt mi a külömbség mert volt olyan ahol nagya djket névszerint calvin Harrist és Nicky Romerora azt mondta hogy producer vagy egyszerre mind2??
2015. febr. 22. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, egyszerre is lehet mindkettő.
2015. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ha meg kérlek leírod a kettő közti külömbséget? :)
2015. febr. 22. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki csak producer az csak a zene készítéssel foglalkozik, nem lép fel sehol semmi csak gyártja a zenét, aki DJ az meg kimegy fellép fesztiválokon stb de nem csinál zenét, aki meg mindkettő az meg zenét is csinál meg fel is lép, ebből van a legtöbb DJ/Producer
2015. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A producer csinálja azt a zenét, amit a DJ játszik. Ez a különbség röviden-tömören :)

Egyébként a zenéket ki így, ki úgy csinálja, van aki csak elkezdi, és aztán ahogy jön úgy csinálja, de van aki előre kitalálja, pl. nekem úgy szokott lenni, hogy pl. megszületik egy jó dallam a fejemben, azt megalkotom, és utána a dobokat meg a többi cuccot alápakolom úgy, ahogy a zene kívánja.

2015. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!