Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik szeretik a rock zenét. Milyen együtteseket kedveltek? A magyar rock zenét szeretitek? 17/L

Figyelt kérdés
zene, rock
2015. márc. 7. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sabaton,Battle Beast és Paddy and the Rats az örök kedvenc, de nagyon szeretem az Eluveitie-t,az Alvin és a Mókusokat,a Road-ot,Tankcsapdát,Dropkick Murphys-t,Papa Roach-ot és a Green Dayt :)

Szeretem a magyar rockot,amíg az nem nemzeti Rock,azt ki nem állhatom.

2015. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
100%

60as évek, Doors, Stones, Beatles, Pink Floyd, Ted Nugent, Cream, stb. De csípem a grunge-ot is, az "alternatív" rockot, mint Pearl Jam, Perfect Circle.

Szeretem a magyarokat is, igen, Hobó, Deák Bill, Pokolgép, P.Mobil, Vad Fruttik, és akkor vérbeli rock: István, a király rockopera. :D... és a többi, és a többi.

De nem csak a rockot szeretem, ezt azért hozzáteszem. Az általam felsorolt előadók sem a kifejezett, színtiszta rockzenék alkotói.

2015. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.:) Ment a zöld kéz.

2. : Nagy kedvencem a P. Mobil és az István a király c. rockoperát is szeretem.:)

Én sem csak rock zenét hallgatok. De a legjobban a rockot szeretem.

2015. márc. 7. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes válaszoló: Végre valaki aki szereti a Doorst, nagyon nagy kedvenceim, föleg Jim. Persze rajtuk kivül többet is szerettek? Ac Dc, Gnr, Stones, Led Zeppelin stb. stb.
2015. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg régebbi hard/classic rockot pl, Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Cream, Pink Floyd, Hendrix Experience, Dire Straits, illetve az alternatív/grunge-os dolgokat, mint Pearl Jam, RHCP, Radiohead, Nirvana, Alice in Chains, Audioslave, Foo Fighters, White Stripes. De ha olyan hangulatom van, szoktam punk rockot is hallgatni. A magyar együttesek közül a Kiscsillag/PUF/30y hármason kívül a Paddy & the Rats tetszik nagyon, mivel a celtic rock is nagy kedvencem (Dropkick Murphys, Flogging Molly, The Rumjacks). 18/f
2015. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az elhangzottakon kívül még: Can, Joy Division, The Velvet Underground, King Crimson, Isaac Hayes, Curtis Mayfield, vagy 65daysofstatic, Képzelt Város, de a Marilyn Manson új albuma is marha jó lett!
2015. márc. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 piriiiii ***** válasza:
100%
Mennyi jó ízlésű ember egy helyen, hát ezt nem gondoltam volna.
2015. márc. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a saját generációm zenéit hallgatom, nem vonzanak túlságosan a régi zenekarok (persze vannak kivételek).

A rockon belül szinte bármi jöhet, ami dallamos, fülbemászó és szól is valamiről. A hörgős-csörömpölős metálzenéket rühellem. Nekem az nem zene.

Az általam kedvelt stílusok a punk-rock (pl. Alvin és a mókusok), a pop-punk (pl. Fish!, Junkies, Simple Plan, The Offspring), a hard-rock (pl. Rev Theory, Lordi), a lightosabb metál (pl. Road, Depresszió, Tankcsapda, Hátsó Ajtó), a pop-rock (pl. Kowalsky meg a Vega, Hooligans), valamint minden, ami jó (pl. Zorall, Rómeó vérzik, Nickelback).

És igen, mint az a kis válogatásomon is látszik, nagyon szeretem a magyar rockot is :) Régen inkább a külföldieket pártoltam, de aztán rájöttem, hogy a magyar zenei színtér is teli van remek rockzenekarokkal, csak őket az undergroundban kell keresni, nem a mainstream-ben. A magyar mainstream rock sajnos manapság kimerül a Hooligansban és a Tankcsapdában.

20/F

2015. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!