Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért populárisak mostanság...

Miért populárisak mostanság Magyarországon az alternatív zenekarok (30y, Kiscsillag, Kispál és a Borz)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:33
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

ill. őszintén az ilyen zenében mit lehet szeretni?


http://www.youtube.com/watch?v=waEshBIpeR0


nem támadásképpen,csak engem annyira nem hoz lázba.:)

2010. febr. 17. 18:38
 2/23 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdését,mert mind 2 irányzat nagyon hidegen hagy és kíváncsi vagyok hogy mást mi fog meg benne milyen szerethetőt talál benne..:)
2010. febr. 17. 18:40
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Általában azzal jönnek, hogy mert ennek van mondanivalója. Ez azt jelenti, hogy világ életükben csak fos popzenéket hallottak, és akkor hallottak egy olyan stílust, amiben egy ici-picit több értelem szorult, és így már azt hiszik, hogy ők trúk.
2010. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
nekem is ez a benyomásom kb..és te milyen zenét hallgatsz?:)
2010. febr. 17. 18:57
 5/23 anonim ***** válasza:
Azt nem értem viszont, hogy a Korog zenéjét hogyan hoztad ide, mert ők még világszínvonalon is abszolút egyedi, úgymond avant-garde zenét játszanak. Félelmetesen újszerűek a zenei megoldásaik.
2010. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Minden műfajt, de minden műfajon belül csak egy-két bandát, akik az adott műfajt legkiválóbban művelik.


Progreeszív metált főként (Opeth, Pain of Salvation, Cynic, ilyen agyszétb@szós elektromos cuccokat (Venetian Snares, Aphex Twin), meg minimalista klasszikus zenét (amiben mondjuk csak egy zongora van). De inkább csinálni szeretem a zenét. Szintén minden műfajban.

2010. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

A Korog mocskosjó. Ahogy mondtad, iszonyat ötletes témákat eszelnek ki. Meg persze a zenei profizmusuk is simogatja a lelkemet.


Az alternatív zenéktől viszont én is megőrülök.

2010. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

19:00


Hoppá, látom közben írtál még. Elég hasonló az ízlésünk úgy látom. Mindegyik említett bandát nagyon komálom.

2010. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És a Korog miben alkot újat?
2010. febr. 17. 19:19
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Én sem tudom mit lehet ezeken a zenéken szeretni. IGaz, hogy valamivel több mondanivalójuk van mint a tücc-tüccnek, de néhány black metal bandához képest elbújhatnának - és ez igaz a legtöbb metál zenekarra is (persze azok között is vannak hihetetlenül primitívek).


De ahogy én észrevettem, manapság mindenki szereti játszani az alteros művész-feelinget. Hát szerintem attól nem lesz valami művészi hogy agyon van bonyolítva és senki által nem érthető módon van előadva. Ez pont a komolyság és a valódi tartalom hiányát mutatja. A nagy és világos dolgok mindig ismertethetőek röviden és közérthetően - és ez az alter műfajban nincs meg.

2010. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!