Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a zenei ismereteim akarom...

Ha a zenei ismereteim akarom szélesebb látókörűvé tenni, hogyan és hol érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege tehát, hogy ha több féle zenét szeretnék megismerni, bővíteni a repertoárt, úgy, hogy nem ismerek előadókat és a zenei műfajokról sem tudok sokat, akkor hogyan kezdjek neki ebben a zenei özönben? Természetesen ismerek előadókat, műfajokat, de azok a pop, rock témában kimerülnek. Ebből is csak az olyanok vannak a tudatonban, amiket elém raknak a zenei csatornák, youtube. Tehát a népszerűbbek többek között. A retro is nagyon érdekel, de abból is csak a slágereket ismerem.

A zenei özönről még annyit, hogy iszonyatosan nehéz tudatosan keresni bennük. Milliónyi van és nem tudom, hogyan és mi alapján szűrjek.


A segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm!



2015. márc. 29. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Spotify


Nekem elég jó volt a zenei ismeretem

Hiába kedvencem a rock/metal és a többi, ha volt vmi fülbemászó zene egy másik stílusól akkor megtetszett, de csak ennyi


Aztán egyszer csak elkezdtem használni a Spotify-t és onnantól még szélesebb lett a zenei izlésem =)

Nem mellesleg az összes letöltött zenémet töröltem és havi 1200 forintért inkább ezt használom

+ youtube-t is teljesen elhagytam, előtte pedig elég sokat használtam zenék kereséésre és hallgatására, de már nincs rá szükségem

de lehet ingyen is, csak kevesebb funkciót tud

2015. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én innen, a gyik-ről ismertem meg nagyon sok együttest, szóval ajánlom, hogy olvasgasd a kérdéseket a téged érdeklő műfajokról. Aztán a last.fm is nagyon jó, az ízlésednek megfelelően ajánl zenét, meg tudod nézni, milyen együttesek/előadók hasonlítanak egy adott együttesre/előadóra, műfaj szerint is lehet keresni, meg segít nyomon követni, hogy miket hallgattál, könnyebb megtalálni valamit, aminek nem jut eszedbe a címe/neve. Nem utolsó sorban a youtube ajánlatai között is jó dolgokra lehet bukkanni.
2015. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

sputnikmusic.com


egyszer posztoltam egy ha jól rémlik "the big four of metalcore" nevű listát a BMTHval és az Asking Alexnadriával meg még tán a Black Veil Brides meg a Motionless In White voltak benne, egyből mindenki levágta, hogy trollkodok


szóval egy az átlagnál igényesebb közösség

2015. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek ígéretesnek tűnnek:) Még annyit, hogy aki például régi szemléletűbb, az tud-e valamilyen helyet, ahol a zenék "megfoghatóak" is és igényesek is?
2015. márc. 29. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy megfoghatóak?
2015. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
lemez, CD
2015. márc. 29. 21:54
 7/11 anonim ***** válasza:

mit mondhatnék


lemezbolt :D

2015. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De olyan hely van, ahol meg is lehet hallgatni az ott található anyagokat? tehát nem vásárolni, hanem ott helyben. Vagy kölcsönözni
2015. márc. 29. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:

erre van a torrent, a youtube...


amúgy talán debrecenbeni fóromban a médiamarktban van lehetőség belehallgatni emlékeimszerint

2015. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itt régebbi darabokról is beszélek. Nem csak CD-ről. Bakelit lemezekről is. Kézzel fogható dolgokról.
2015. márc. 29. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!