Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A '70-es évek rock bandái...

A '70-es évek rock bandái (pl. Led Zeppelin, Deep Purple) és a '90-es évek grunge bandái (Alice in chains, Soundgarden, Pearl Jam stb. ) miért tűntek el ennyire? 19/L

Figyelt kérdés

Alig hallani róluk, ha találkozom olyan emberrel, aki rockot hallgat főleg, még azoknál is ritkán merül fel a fenti bandák neve.

Miért tűntek el ennyire?


Van itt olyan, aki szereti ezeket a zenekarokat? És ti ezek mellett milyen zenéket hallgattok még?



2015. márc. 31. 13:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
5%

Mert a Led Zeppelin és a Deep Purple néhány számát kivéve ezek nem jók. Meg ezek az adott kor stílusához, ízlésvilágához igazodtak. Ma már nem érdekli az embereket, mert van jobb. Ma már a KISS is nagyrészt hallgathatatlan, ha csak valaki nem kifejezetten az ilyen stílusra fogékony.


Meg most komolyan, minek hallgassak 70-es évek rock zenéjét, amikor hallgathatok 2000-es évekből való metalcoret. Nem részei amkorszellemnek.


Először hallgasd meg ezt a számot:


https://www.youtube.com/watch?v=sfR_HWMzgyc


Aztán utána hallgasd meg ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=wVkSSRV9ACg


Ha betartod a sorrendet, akkor megfigyelheted, hogy a hangzásvilág és az ezzel járó lehetőségek akkorát fejlődtek, hogy egy mai fiatal inkább a hozzá közelebb esőt fogja választani, mert mint írtam az része a kornak, míg a másik nem. Ezek a zenék nem a mai emberek fülének készültek. Ezért nem is hallgatják őket a fiatalok. Olyan meg, mint pl a Queen, ami egy örökzöld, olyan meg 1000-ből 1 van, ami szinte minden korosztálynak univerzális.

2015. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Érdekes, én is fiatal vagyok, mégis sokkal közelebb ál hozzám az a hangzásvilág.

A kiss-t meg hagyjuk. :D:D:D Nem igazán jön az általam említettekhez.


Azért tettem fel a kérdést, mert azért vannak régebbi bandák, amiket most is ismernek, de ezeket? Már tényleg alig, és kíváncsi vagyok az okára, mert amúgy baromi jók, szerintem.

2015. márc. 31. 14:54
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Ne b*sszál már fel! A Kashmir egy g*ci jó szám, egyedi, mély, katartikus, amit meg linkeltél az meg egy hallgathatatlan ordítós bot egyszerű szär, annak a bandának pl. a gitárosa olyan messze van egy Jimmy Page-től mint makó jeruzsálemtől.


Metalcore-t meg egy réteg hallgat, amibe te is beletartozol, a Led Zep-et, Deep Purple-t vagy ezeket a grunge zenéket is hallgatják nem kevesen a mai fiatalok közül. Sokan nem ismerik max. őket mert nem tolják ezeket a bandákat az ember pofájába. Azt nem értem miért írod hogy eltűntek, ezek a bandák nagyrészt már megszűntek, de még ha egy kettő aktív is már rég nem olyan jó mint régen (pl. Pearl Jam). Az a lényeg, hogy van egy réteg akinek van ízlése és ők hallgatják, de ebbe a fos, mocskos, hulladék világba, ahol szellemi, érzelmi és lelki szegény "emberek" szaladgálnak, ott értelemszerűen ez egy kis réteg.

2015. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
54%

A Queen-ről annyit, hogy a régi számaikat már nem hallgatják többen mint egy Led Zepnek, csak nekik volt egy-két slágerük, amit még most is letudnak tolni az emberek torkán, mert annyira nem jók.


Ja és hogy még milyen zenéket szeretek? ízléssel válogatok a zenék közt, nem ítélek el egyetlen műfajt se, meghallgatom az adott dalt és véleményt alkotok róla, ebből adódóan elég széles spektrumon mozog a zenei ízlésem. Kedvenceim: Porcupine Tree, Radiohead, David Bowie, Pink Floyd, Depeche Mode, de rengeteg elektronikus zenét is szeretek (pl. Kraftwerk, Moby, Jean Michel Jarre, Apollo 440, Daft Punk) és nem egy rap vagy blues előadót szeretek (pl. 2Pac, Bob Dylan, Tracy Chapman), és még sorolhatnám a múfajokat, a soultól, a jazzen át, a pop-on kersztül, a reggae-ig.

2015. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűntek el, maximum a mainstreamből. Attól, hogy a rádiókon/médiában nem kapnak nagy figyelmet, ugyanúgy koncerteznek, készítenek albumokat (legalábbis az Alice Soundgarden és a Pearl Jam). A trendek változnak, most más van divatban, hogy ez előnyös-e , arról lehet vitatkozni, szerintem nem feltétlen hátrány, hogy nem lett ezekből az együttesekből kommersz tömegzene.

Én is főleg ilyesmiket hallgatok, az egyik vonal a régebbi classic rock/hard rock és heavy metal, a másik pedig a '90-es évekbeli alternatív/grunge. Például amiket írtál, azokon kívül nagy kedvencem a Red Hot Chili Peppers és a White Stripes/Jack White és az Audioslave, vagy a régebbiek közül Black Sabbath, Dire Straits, Lynyrd Skynyrd, Stones, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Queen, de punkos dolgokat is hallgatok, pl Ramones, The Clash, Bad Religion, Offspring.

2015. márc. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Személyesen miért nem ismerek ilyen zenei ízlésű embereket? :(


Egyébként valóban rosszul fogalmaztam meg a kérdést, a megszűntekkel arra akartam utalni, hogy a korosztályomban-úgy vettem észre-baromi kevesen ismerik őket.


Ugyanúgy koncerteznek? Háááát, Layne halála óta az Alice in chains nagyon-nagyon-nagyon más lett, már egyáltalán nem ugyanolyan jó, mint rég volt.


Fesztiválok kínálatát is szoktam nézegetni, de akkor se nagyon találok ilyen stílusú bandákat, pl. hegyalján.

2015. márc. 31. 18:33
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Mert ezek manapság eléggé rétegzenék. Nem mondhatom, hogy túl sok barátom lenne, de ők szinte mind hasonlóakat hallgatnak, ha nem is pont ezeket, de a rock-alter indie vonalon, szóval én eléggé kifogtam :)

A Zep nem koncertezik, a Deep Purple meg Blackmore nélkül nem olyan jó. Soundgarden és Pearl Jam koncertezik, pár éve voltak Novarockon (mármint a Graden), de nem tudtam rá elmenni :/ Tudom, hogy más kategória, de például idén Szigeten lesz Dropkick Murphys,amit nagyon szeretek:)

Előző voltam. 18/f

2015. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Olyan szomorú, hogy az összes banda, akiknek úgy igazán tetszik a zenéjük, vagy feloszlott, vagy meghalt a frontember, vagy, vagy, vagy...

És sose fogom őket látni. :(

2015. márc. 31. 19:14
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Keress olyan bandákat, amik még aktívak és ugyanazt a magas minőséget hozzák, mint amiről mindenki ismeri őket, tehát nem a frontember halála után szerencsétlenkedik a többi tag (egyébként konkrétan nem ismerem a Staley halála utáni Alice in Chains zenéjét, de sok bandát ismerek ami így omlott össze) meg ilyenek. Légy nyitott mindenre, hallgass meg sok mindent és hagyd, hogy kialakuljon az ízlésed, ne zárd be magad egy sötét műfajgettóba, hogy akkor most te rocker vagy, és csak rockot hallgatsz vagy ilyen darkos vagy és akkor a kemény metal-okat hallgatod vagy mittomén. Rengeteg banda van még manapság is, amik nagyon jók és csúcson vannak, lehet mondjuk nincs olyan erős választék jelenleg mint 10-15-20 éve, de azért még mindig vannak erős projektek, egy Deep Purple-nél például rengeteg erősebb van szerintem, pedig ők is nagyon jók.
2015. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A Ld Zep és a Deep Purple azok akik gyakorlatilag megalkották a metal zenét. Ha ma már nem is halgatják őket ott van az örökségük minden mai rock és metal bandában is.

Aki ezt a műfaj szereti, annak szerintem ismernie kell őket még akkor is, ha nem a kedvencei.

Az AIC és a Soundgarden a grunge vonalat képviseli, aminek viszont a legismertebb tagja a Nivana. Akkor is sokkal ismertebbek voltak ennél a 3 bandánál, meg valószínüleg most is. Ennek okait lehetnek kutatni, de nem érdemes most.

Szóval már fénykorukban sem voltak annyira reflkektorban.

Az AIC-ről meg annyit, hogy anno is és most is ez elsősorban Jerry Cantrell zenekara. Ő a fő dalszerző és a csapat mozgató rugója, ő ma is él és koncertezik.

2015. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!