Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kedvenc zenéitek, zenészeitek?

Munkissrác kérdése:

Kedvenc zenéitek, zenészeitek?

Figyelt kérdés

Nekem pop:Enya, rock:Bruce SPringsteen, magyar folk/komoly:Kodály,Bartók

jazz:Miles Davis,Marcus Miller, magyar rock:Edda

komoly:Paganini,Beethoven,Debussy,Bach,Vivaldi


2015. ápr. 4. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Cher, Green Day, Bon Jovi, Elton John.
2015. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Red Hot Chili, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Pearl Jam, Alice in Chains, Queen, Maiden, Metallica, Audioslave, Lynyrd Skynyrd, Dire Straits, Pink Floyd, Hendrix, Clapton.

Még sorolhatnám, de ezek alapján szerintem eléggé körvonalazódik, hogy milyen jellegű zenéket szeretek.

2015. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a power metálról a metalencikolopédia ezt írja:

[link]

A többi metal műfajjal ellentétben általában felemelő és pozitív kisugárzású hangulat jellemzi.Ezzel most ismerkedem, mert szükségem van a pozitiv sugárzásra.

2015. ápr. 5. 17:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Aki depis,márpedig manapság sok olyan van, annak nem ajánlok bizonyos zenéket.
2015. ápr. 5. 19:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Ááá, te voltál az a felhasználó akinek az előbb válaszoltam a power metal-os kérdésére. http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__6738732-mit-..

Mindegy, akkor most kapsz egy választ ide is.


A komoly zenét nem nagyon szeretem, idegesítenek bizonyos hangszerek magas hangjai, amik elég gyakoriak a komolyzenében. Egyszerűen nem bírom elviselni. De Vivaldi, Beethoven többnyire jó csak nem igazán szoktam hallgatni.


Magyar folk metal: Dalriada

Magyar rock: The Grenma, Kozmosz

Country: Albama, Alan Jackson

Metal: Slipknot

Rap: Eminem

Folk metal: Ensiferum, Turisas, Tyr

Black metal: Summoning

Power metal: Powerwolf, Hammerfall, Dragonforce

Heavy metal: Iron Maiden, Metallica, Black Sabbath

Progressive metal: Dream Theater

Szimfónikus metal: Nightwish, Kamelot

Punk: Green Day, Antiflag

Rock: AC/DC, Guns N' Roses, Bon Jovi


Ha pozitív sugárzást keresel a country műfaját ajánlom neked.

Esetleg ehhez mit szólsz? https://www.youtube.com/watch?v=zPonioDYnoY Egy kifejezetten nagyon pozitív szám a Nightwish-től, nekem mindig jó kedvem lesz tőle ^^

Amúgy, milyen zenéket nem ajánlasz annak aki depis? Úgy érted hogy depresszív zenét?


Bocs a kisregényért

2015. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vannak olyan zenék vagy szövegek több helyen amik a halálról szólnak nem a szerelemről.
2015. ápr. 5. 21:23
 7/13 A kérdező kommentje:
Az Élan Nightwish szám nagyon tetszett, a Nightwish úgy ahogy van beön nekem.
2015. ápr. 5. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok


Halálról szóló szám az valóban akad, nem vagyok oda értük, de a szerelmes számok nagy részéért sem. Itt mondjuk a pop zene kategóriájába esőkre gondolok, mert Bon Jovinak vagy a Green Daynek is vannak szerelemről szóló számai és azokat meg szeretem. A favorit nálam mindenképp a vikinges, mitológiás, fantasy-s vagy valami egyéb nem mindennapi normál élettel kapcsolatos szöveg.

2015. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mivel hiszem, hogy minden szakmailag elismert zene azért van hogy javítson az életben a közérzetünkön, vagyis a szerelmet legjobban tolmácsolja, mint Arany János a Balladáival, ezért a power metál is az egyik kincsünk.
2015. ápr. 6. 10:59
 10/13 anonim ***** válasza:

A wikipédiáról idézek: "A power metal dalok főleg science fiction, mitológiai vagy fantasy témájúak, általánosságban optimisták a dalszövegek"

Hol itt a szerelem? Én még sosem hallottam power metal számot szerelemről szólni... Különben sem kell feltétlenül a "szerelmet tolmácsolni" a közérzet javításához. Nem csak a halál meg a szerelem témája létezik, egyáltalán nem!

2015. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!