Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki hogyan és mennyi időt...

Ki hogyan és mennyi időt gyakorol otthon a gitárján?

Figyelt kérdés
Technika (skálák, arpeggiok, legato és tapping, stb...), vagy feeling? Számok/darabok/szólók/riffek megtanulása és kigyakorlása inkább? Impró? Backtrack? Hogyan épül fel nálatok egy gyakorlás, amikor egyedül vagytok otthon? Hangcucc? Füles? Ha nem - szomszédok? Jöhetnek a kifejtős válaszok, ha van időtök, ne kíméljetek!
2010. febr. 25. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem mániaszerűen.

Megtanulok egy számot és amíg nem tudom, addig szenvedek vele minden nap, akár 1 hónapig is.

Aztán félrerakom a gitárt 2 hónapra, és mindent elfelejtek :) Majd kezdődik előről, csak másik számmal.


Na ez nem jó taktika, mert semmit sem tudok lejátszani :)

2010. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én iszonyú mániákus módon gyakorlok (csak gyakoroltam, mert mostanában inkább zongorázok). Simán volt, hogy nyolc órán át nyomtam. Először egy óra bemelegítés. Nem szabad kihagyni. Ráfáztam sokszor. Skálák, arpeggio (főleg sok arpeggio), meg tap témák. Aztán korábban az volt, hogy ezután megtanultam valami jó bonyolult számot. Opethet, Children of Bodomot, valami jazz fusion témát esetleg. Ez nem igényel sok kreativitást, de ezeknek köszönhetően nagyon hamar jutottam el nagyon profi szintre. Mivel ezekben (leginkább az Opethben) olyan sokoldalú a gitárjáték (egyedi skálák és megoldások akusztikus és elektromos gitáron is), hogy ezek után gyakorlatilag semmi nem okozott meglepetést, és szinte mindent el tudok játszani amit kitalálok.


Egy pár éve viszont már egyáltalán nem játszom mások számait. Aztán mostanában meg ugye nem is nagyon gitározok. Van úgy, hogy zongorán feljátszokv alamit, vagy szoftveres szintikkel összerakok valami zenét, és akkor arra rászólózok. Meg a noise projectemhez elég gyakran hazsnálom zajforrásként. Tehát felveszem a hangját, aztán lelassítom, visszafelé játszom le, mindenféle kompresszort meg filtert pakolok rá, ilyesmik...


Ja és mindenképpen a fülhallgatóra esküszöm. Ott mindent hallassz.

2010. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!