Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangstudio olcso?...

Melyik hangstudio olcso? Mennyibe kerul egy zeneszerzes?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Egy zeneszerzésnek mi köze a stúdióhoz? Zenét szerezni (és gyakororlni) a stúdióba vonulás előtt kell.


Egy óra studióidő ára nagyságrendileg néhány ezer Ft (kb. 8000-25000 volt amikor még foglalkoztam ilyesmivel, ma már lehet, hogy több), és egy szám felvételéhez és keveréséhez kb. 4-8 óra szükséges (extrém alacsony v. magas igények esetén lehet kevesebb vagy több is). Ha több számot is felveszel, akkor az egy számra eső idő csökken, mert csak egyszer kell beállítani a dobot, erősítőket stb. Egy szám felvétele tehát kb. 40000-150000 Ft között van. Ezek arra az esetre igazak, ha te játszol a hangszereken. Ha még azt is ki kell fizetned, hogy valami számítógépes v. szintis alapot ott helyben gründoljanak neked, akkor nyilván többe kerül az egész.

2015. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Na most mit is akartál kérdezni?


Olyan, hogy olcsó stúdió általában nincs, vagy ha mégis van, akkor meg semmit sem ér, tehát minek?


A zeneszerzés nem kerül semmibe. Ha megvannak az alapismeretek, "csak"egy kis tehetség, és némi ihlet szükséges.

Amennyiben ezek hiányoznak, elmehetsz kapálni, vagy maltert keverni...... :)

2015. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. te nagyon boszme vagy. ki mondta, h a szeneszerzesnek kkze van a studiohoz? azr csak ugy kerdeztem h mennyi?
2015. aug. 14. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, a kérdés még böszmébb, mint a válasz. de hogy leegyszerűsítsem, hogy te is értsd.

1. A sz.r hangstudi az olcso

2. egy zeneszerzes 10000 Ft és 100000000 Ft között van. A 10000 Ft-os a tré zene, a 100000000 Ft-os a jó zene.

Sok sikert a popszakmában!


#1-es

2015. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már a két nyitókérdésből kiderült, hogy ki is itt a "böszme" :)


/még ha az érintett tiltakozik is ellene/

2015. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ertem. koszi a valaszt #1:)

utolso. miert tiltakoznek? :DD nem sertodol meg a kritikan, pontosabban nem erdekel:D hiaba irsz barmit, elhiszed h nem erdekel? :DD amugy is mindig azt mondjak, ne alljak le 5 evesekkel. most kajak nem ertem, h neked miert jo h ezt ide irtad? :D jo mondjuk ez is az eletkorodra jellemzo...

2015. aug. 14. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!