Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Damil huros gitarra megy a...

Damil huros gitarra megy a fem hur?

Figyelt kérdés
Nekem fe, huros gitarom van,es van hozza ket csomag tartalek (fem) hur abban az esetben ha az egyik elszakad.Az egyik baratnomnek damil huros a gitarja es elszakadt az egyik hur.Megkert hogy adjak neki kolcson.Szoval mennenek a hurok az o gitarjara?

2015. okt. 10. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Damil húros gitár nem létezik. A barűtnődnek nylon húros gitárja van, arra pedig nem rakhatsz fém húrt mert tönkretenné (elgörbíti a nyakat, eltöri a nyakat, a tes-nyak illesztés elválik, húrláb letörik, stb...).
2015. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
***barátnődnek
2015. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

***test-nyak


Úgy tűnik ma nem megy ez az írás... :D

2015. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nylonhúrosra nem szabad feltenni fém húrt, mert könnyen tönkreteheti. Egy darab húr egyáltalán nem nagy tétel, ha külön megveszi, de nylonosra egy egész szettet is meg lehet úszni 2000 ft alatt, ha nincsenek olyan nagy minőségi elvárások, szóval nem érdemes ilyenekkel kísérletezni.
2015. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom

Én tettem már fel fémhúr klasszikus gitárra (neylon húros) és a nyakát úgy elgörbitette már fél év alatt, hogy használhatatlanná vált (már 2-3 hónap után is látszott a különbség).

És tényleg nem damilnak hivják (bár tényleg olyan mint a horgászdamil) hanem neylonnak.

2015. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad.
2015. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Nem neylon hanem nylon.

2015. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) Meg jo hogy rakerdeztem
2015. okt. 12. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:
klasszikus gitár! nem damil húros gitár! persze becézni lehet de csak is azt!
2015. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!