Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen csövet vegyek az...

Milyen csövet vegyek az erősítőmbe, ha eredetileg 12AT7 van benne?

Figyelt kérdés

Randall RG100 G3 plus erősítőm van, hybrid, cső van benne.


Használan vettem nyáron, kb 5 éves, akkor még jó volt, de most már a tiszta csatornát is torzítja egy kicsit, szóval gondolom már megérett egy cserére.


Az a baj hogy 12AT7 csövet nem találta, szóval valami hasonló kéne.. esetleg jobb. Milyet javasoltok?



2015. dec. 30. 22:33
 1/8 A kérdező kommentje:
1 cső van benne*
2015. dec. 30. 22:34
 2/8 A kérdező kommentje:

esetleg ez megfelelne?

[link]


(felvidéki vagyok azért szlovák oldal)

2015. dec. 30. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akárhogy nézem ez 12AT7.
2015. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, amikor a kérdést kiírtam nem találtam... kizárólag legyenel oldalakat rakott ki, csak később találtam rá amikor az ECC-s név alapján keresetem rá... és mint kiderült pont itt szlovákiában gyártsák..
2015. dec. 31. 03:37
 5/8 Fingkirály ***** válasza:
Előfokcső. Európai szabvány szerint ECC81. A 12AT7 az amcsi megjelölése csak :)
2016. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen, időközben már én is rájöttem :)


Amúgy lenne egy kérdésem: kb mennyibe kerül egy ilyen cső magyarországon?

Mert én az eredeti gyártótól rendeltem meg, de aztán a szlovák muziker-ben nézegettem az árakat és kb az összes cső dupla annyiba kerül ott mint gyártó oldalán.. szóval ennyiből szerencsés voltam, de MO-n nem hiszem hogy lehet közvetlenül a gyártótól rendelni.

2016. jan. 14. 23:53
 7/8 Fingkirály ***** válasza:

Hát, ez már csak így szokott lenni :)


Hacsak a gyártó cég nem valami kicsi manufaktúra, általában nem egyedi vevőknek szokott eladni, hanem viszonteladóknak, akik ugye szépen rárakják a kis hasznukat - az iphone-okat sem 200e HUFért szokta eladni az Apple a franchise rendszerben működtetett iboltjainak. Szóval akár a gyártótól is rendelhetsz, de szerintem ilyen 50 darab alatt nemigen fognak szóba állni veled :) de próba szerencse.

2016. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Megnézed a lábkiosztását, fűtését és behelyettesíted ECC81,82-vel vagy az olcsó (300Ft-os) orosz megfelelőjükkel 6N1P, 6N3P stb..
2016. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!