Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Furcsa hangja van az elektromo...

Furcsa hangja van az elektromos gitáromnak. Így berezeg vagy nem is tudom, mi írná le legjobban, lent kifejtem. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát amikor egy húrt szólaltatok meg, minden oké. Aztán az a húr némítva, szólaltatok egy másikat, még mindig oké. Viszont ha nem némítom az előtte lévőt, akkor a másodszorra pengetett húr recsegős hangot ad ki.

Cort x6; Roland cube 30x



2016. jan. 25. 06:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Mutasd meg egy hozzáértőnek.
2016. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Némítsd az előtte lévőt.

Ahogy elnézem, valószínűleg kezdő vagy, szóval arra tippelnék, hogy a technikáddal lesz a probléma, nem a felszereléseddel, mert az ugyan belépő kategóriás, de közel sem rossz, sőt. Azokat a húrokat, amiknek nem kell szólniuk, illik tompítani, különsen ha nagy hangerővel és/vagy torzítással játszol. Tehát ha még szól az előző hang, mikor már a következőt is megszólaltatod, torzításnál az jó eséllyel kellemetlenül fog hangzani, ha nem pont bizonyos hangközök valamelyikét adja az előzőhöz képest,de ebbe nem mennék most bele. Az, hogy a nemkívánatos hangokat tompítani kell, egy időután rutinból fog menni, de eleinte közel sem magától értetődő, gyakorolni kell.

2016. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hozzáértő sajnos nem nagyon van a közelben, túl vidéken lakok én ahhoz...

Második: Köszönöm, akkor igyekszem némítani! :)

2016. jan. 25. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!