Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Squier Standard, Classic...

Squier Standard, Classic Vibe, Deluxe, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több éve gitározgatok hobbi szinten, eddig egy akusztikus Cort gitáron tanulgattam. Nagyon szeretem ezt a gitárt, maga az akusztikus gitár hangzása nagyon tetszik, de szeretnék venni egy elektromost is. Nem kezdő gitárt szeretnék, és persze nem is profit, mert arra nincs pénzem, de egy erős közepest úgymond, ha értékelni kell. Használtat vennék, és olyan 70-80e forintot szánnák rá. Na most a kérdésben említett gitárok közül szerintetek melyik éri meg a legjobban az árát? Vagy ebben az árban van jobb, mint az említett Squierek? Ezek a gitárok mennyivel szólnak szebben, mint mondjuk egy Squier Bullet? Fő zenei irányzatok: Country, Blues, és talán Pop.



2016. febr. 4. 14:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Na és az Affinity mennyire más kategória?
2016. febr. 5. 01:02
 2/8 anonim válasza:
100%
Ebben az árkategóriában használtan talán kaphatsz Classic Vibe-ot. Nekem volt '50-es stratom korábban, most pedig egy '60-as a fő hangszerem. Bátran merem ajánlani. A deluxe 22 bundos és 2 pontos tremolóval van szerelve. Ha kell a hosszabb fogólap és a könnyebb tremolózás, ezt válaszd. Én az olcsóbb Sq-ekkel nem szimpatizálok.
2016. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
+1, a Classic Vibe sorozatot nagyon eltalálták, Telecasterben is. A fenyőfa test mondjuk elég érdekes választás elektromos gitárnál, de abszolút jól szólnak.
2016. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sorrend valahogy így van minőség szerint növekvő sorrenben:

Bullet - Affinity - Standard - Vintage modified - Classic Vibe - Deluxe

A standard-től kezdődnek a használhatók, az utolsó kettő már elég minőségi sorozat. 80k körül értelemszerűen a lehető legjobbat vedd. Tehát ne egy standardet amikor már kaphatsz egy VM-ot is. Mondjuk az se mindegy hogy strat vagy tele. Mondjuk én az előbbire voksolok kezdőkét mert olcsóbb, több van belőle tehát könnyebb hozzájutni, sokoldalúbb na meg kényelmesebb.

2016. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor a Classic Vibe a legtutibb ezek közül!?

Fő stílus, mint mondtam a Country és a Blues, de esetenként Rockot is játszanák.

2016. febr. 22. 16:42
 6/8 Mojjo ***** válasza:
+1 szavazat a classic vibe-ra. Én egyébként telecastert vennék, stratocaster helyett. Egyrészt county-hoz a lehető legértelemszerűbb választás, másrészt én még ebben az ár- és minőségi kategóriában is idegenkednék a tremolótól.
2016. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Classic Vibe Tele akkor tökéletes lesz. Csak az vele a probléma hogy nem sok van belőle a használt piacon.
2016. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ráadásul balkezes vagyok :-D

Viszont akkor megvan, hogy melyik a legjobb választás!

Köszönöm nektek!

2016. febr. 23. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!