Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő elektromos gitárnak...

Kezdő elektromos gitárnak milyet ajánlanátok és körülbelül mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Használtan jó lenne ha találnék 20000 alatt. Hol érdemes keresni és milyet? 21/L

2016. máj. 30. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

GSFanatic, Jofogas, Vatera.

Csodara ne szamits ennyiert, de egy hasznalhatot esetleg kifoghatsz.

2016. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Squier Bullet alá ne menj, mert azalatt nincs tűrhető elektromos gitár.
2016. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kerdes, hogy mi van alatta, es mi felette. :) es milyen szempontok alapjan?
2016. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
hát bemész és ajánlanak hozzá értő emberek, szerintem ha megkéred őket ki is próbálhatod
2016. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Közben gondolkodtam és abban sem vagyok biztos hogy elektromosat érdemes venni kezdőként. Könnyebb akusztikuson tanulni?
2016. máj. 30. 14:42
 6/13 anonim ***** válasza:
ha elektromoson akarsz játszani NE! vegyél akusztikust csak mert állítólag könnyebb azon,ez hülyeség...én is kezdő gitáros vagyok és vettem egy olyan kategóriás gitárt amit híres együttesek is használnak koncerten,és márkás,drága mert tetszik,és a hangja is kegyetlen jó,nekem ez kellett,miért vegyek olyat ami nem az amire szükségem van?.Ennyiért nem igazán lehet használtat se venni legalábbis normálisat,ha véletlenül pont a közelemben laknál esetleg tudnék ajánlani helyet ahol olcsón zenésztől lehetne venni,de nem tudom hová valósi vagy szóval így nem tudok segíteni,a netes vásárlás is csak úgy szabad hogy megkell nézni mit ad,tudnod kell mire kell figyelni mert könnyen átvághatnak főleg ha nem értesz hozzá
2016. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Waff ***** válasza:
Könnyebbnek talán annyival könnyebb hogy az elektromos gitár nyaka vékonyabb...viszont! Jóval olcsóbb és praktikusabb eg akusztikus gitár. 20 rugó alatt használtan talán..de nagyon talán ráakadhatsz egy nylonos klasszikus gitárra ami használható...de ne várj tőle csodákat.
2016. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nem praktikum kérdése. Ha elektromos gitáron szeretnél játszani valami jó kis RockNRoll-t, mindenképp azt vegyél, ha klasszikus vagy nylon huroson szeretnél pl. flamencozni akkor azt. Teljesen más műfajra való mind. Egyetértek az egyik előttem szólóval, Squier Bullet Stratocaster egy nagyon jó kezdő gitár! (bár az 38 nál olcsóbban sajnos nincs) 20 alatt nem gondolnám hogy fogsz olyat találni amit érdemes megvenni, és nem is szabad mert egy rossz gitár könnyen el tudja venni az ember kedvét az egésztől! Ha mindenképp szeretnél, codahangszer oldalán találsz egy olyat hogy Spider ST-111 25e körül van, és legalább hangszerből hozod ki, ahol jó eséllyel garanciát is vállalnak rá. Viszont mindenképp vigyél magaddal valakit aki ért a gitárokhoz!
2016. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Waff ***** válasza:

A praktikus oldalát úgy értettem hogy egy akusztikus gitár pl. "mobilis"..azaz nem helyhez,erősítőhöz köt egy kezdőt. Ha tanárhoz is eljárna (már pedig nem árt az elején pár óra erejéig) sokkal célszerűbb egy mezei akusztikus,mivel a tanárok 99 százaléka nem biztosít hangszert a nebulónak,általában a saját gitárját meg ő is használja az oktatás közben,meg hát érthetően sokan nem is szeretik ha egy kezdő a dédelgetett profi gitárjain "zúz" a gitárórán.Na már most elektromos gitárral,erősítővel,kábellel járkálni akár gitárórára,akár haverokkal tábortűzhöz...nem mondhatni praktikus dolognak. Másik...Sokan el vannak ezzel "persze kezdj csak elektromoson és mehet a rákenroll" tanácsokkal...Ez azért nem így működik...egy szál elektromos gitár teljesen más mint egy egy szál akusztikus gitár. Más egy akusztikusnak a hangzás-tulajdonsága. Egy akusztikussal egy egyszemélyes zenekarrá alakulhatsz ha már belejöttél a dologba (dob,bassz,ritmus ) nem hiába nevezik pl. dobgitárnak is....Ha ügyesen váltó basszusozol,sika-fojtasz..stb Egy elektromoson is meg lehet ezeket csinálni,de ez az "egy személyes zenekar" hangzás sosem lesz. Egy kezdőnek nagyon fontos a sikerélmény. Egy akusztikus az előbb említett tulajdonságai miatt sokkal gyorsabban és teljesebben ad egy sikerélményt mint egy szűz villanygitár. Az elektromos gitár ha elkezdel rajta játszani,szinte kiált egy bassz gitárért meg dobért...Az akusztikus maga tud lenni mindhárom.

Ami a rock'n'rollt illeti...hát szerintem az is csalóka egy kezdőnek azt mondani hogy fogd az elektromosod és zúzd a kemény muzsikát...Az első pár hónapban elég ha elpötyögtet néhány monofonikus dallamot,dúr skálázgat,alapakkordozgat. Kb 1,5-2 év mire talán majd elzúzogat valami egyszerűbb dalocskát,persze nagyon kitartó és rendszeres gyakorlással megelőzve....Ahhoz hogy zúzd a rock'n'rollt sok húrcserén át kell hogy ess....

2016. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Waff ***** válasza:
Szóval kérdező én neked első körben egy akusztikus gitárt ajánlanék. Rakj még néhány ezer forintot a pénzedhez és vegyél egyet,akár használtan is. Jobban jársz hidd el. Aztán ha már megy a dolog bármikor válthatsz elektromosra.
2016. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!