Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt érdemesebb...

Melyik gitárt érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Gitárt vennék és e két típust néztem ki:

Cort X2 és Ibanez GRG170DX


Érvek, ellenérvek érdekelnének és nem más típusok.

Köszönöm!



2016. júl. 7. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem ennek az ibaneznek az eggyel komolyabb változata van a grg270 ami kicsit minőségibb alkatrészekből van összerakva pl tremolo,hangolókulcsok,potik amik állítólag a grg170dx-en gagyik de a cortnál jobb
2016. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tremolo karost inkább feletjsd el, pedál aztjóvan

én kar nélkülit vennék

2016. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A tremolo-t nem kötelező használni, de még feltenni sem.


Jöhetnek még válaszok!

2016. júl. 7. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hát, az ilyen kategóriájú gitároknál a tremolót a legjobb kiékelni, mert különben csak bosszúságot okoz.

Amúgy jó kérdés, nem vagyok meggyőződve róla, hogy az Ibanez annyival jobb minőségű, mint amennyivel drágább.

Ha a kettő közül kellene választani, én az Ibanezt venném, de használtan, mert úgy megkapod valamivel többért, mint az X2-t újonnan, de egy jobb hanszered lesz.

2016. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én cortra szavaznék
2016. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es!


Mit értesz azon hogy kiékelni a tremolót? A húrláb alaphelyzetben felfekszik a testre nem? Azt pedig csupán a húr feszítőereje nem emeli meg onnan.


A két gitár közötti árkülönbséget én sem értem ezért várnék érveket, ellenérveket.

2016. júl. 8. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Ibanez azért igényesebben van összerekva kicsit, jobb alapanyagokból. Ez talán a hardveren a legszembetűnőbb, a másik, ahol ez könnyű észrevenni, általában a bundozás minőségi szokott lenni. Valószínűleg ezért van az árkülönbség is. Ha kézbe vennéd akét gitárt, úgy látni/érezni igazán a különbséget, nem pedig egy kép meg leírás alapján.

A húrláb tremolóbeállítás kérdése, hogy hogyan áll, bizony van olyan, hogy "lebegős" beállítás, aminél nem fekszik fel teljesen a testre a húrláb, hanem a rugók és a húrok húzórereje tartja egyensúlyban. De az olcsóbb tremolók úgy is simán okozhatnak elhangolódást, ha "le van ültetve", tehát szorosra vannak húzva a rugók. Épp ezért szokták kiékelni (meg a hangkitartást is javítja valamelyest), pl így:

[link]

2016. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!