Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ma jött meg a gitárom és...

Ma jött meg a gitárom és nagyon nem megy a behangolása! Hogy kell egy ilyen csíptetős hangolóval behangolni?

Figyelt kérdés

Ma még telefonnal próbáltam guitar tuna programmal azt mondták ezzel is szépen belehet hangolni hát nekem nem ment .. viszont most rendeltem egy csíptetős hangolót amit holnap hoz a futár az a kérdés ,hogy a húrokat egyesével kell behangolni vagy ezzel a hangolási módszerrel amit a videóban is mutat ? ,hogy ha megvan a legfelső E akkor utána az ötödik bundon lekell fogni az A-t stb stb és úgy vagy ahogy én mondtam egyesével ? Melyik megoldással lehet behangolni ?


A videó: https://www.youtube.com/watch?v=Djfr5zzqhWI


A hangoló: [link]


Na meg persze a gitárom : [link]


2016. júl. 14. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet szórakozni azzal, hogy egy húrt behangolsz, és ötödik érintő módszerrel ahhoz a többit, de ha van normális hangolód (márpedig az a telefonos program az, a hangoló amit rendeltél szintúgy). Ennek inkább akkor van értelme, ha nincs semmi referencia kéznél, és azt szeretnéd, hogy a húrok relatív (egymáshoz képest) be legyenek hangolva.

Szóval szépen rácsipteted a hangolót, bekapcsolod,majd egyesével a hangoló segítségével hangolod a húrokat. A hangoló értelemszerűen nemcsak az E hangot ismeri fel, úgyhogy azzal mindegyik húrt be tudod hangolni, nem kell egymáshoz viszonyítva hallás alapján hangolnod ötödik érintővel, mint a videóban, hanem a hangoló segítségével tudod őket külön-külön hangolni.

Ha nincs zenei előképzettséged/nem fejlett még a zenei hallásod, úgy nem egyszerű pontosan behangolni fülre a videóban mutatott módszerrel, legalábbis nekem kezdőként ez igen nehezen ment. Éppen ezért jó a hangológép.

2016. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Waff ***** válasza:

Az első válaszoló nagyon szépen és jól leírt mindent. Annyit hozzáfűznék hogy a telóra telepített hangoló alkalmazással is tökéletesen be lehet hangolni a gitárt,ha nem ment azzal,akkor a hangológéppel sem lesz egyszerűbb. De ne add fel,ez az első lépés a hangolás,ezt is meg kell tanulni,olvass utána,vagy írd be a youtube-keresőbe hogy "gitár hangolás".

Más kérdés hogy ezt a "Romanza" tipusú "gitárt" be lehet-e nagyjából hangolni?? Nem rosszból írom,de én erről a tescós-auchanos "gitárról" semmi jót nem hallottam,egyszer kétszer meg is pengettem egy egy darabot az auchanba a paradicsomos pult és kertészeti osztály között...csak úgy kíváncsiságból...Valami borzalom...tipikus uszadékfa..ezért a Romanzáért nem szabad pénzt adni,a "hangszeripar" paródiaja...

Szóval nagy valószínűséggel be sem lehet hangolni rendesen.

2016. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!