Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol kezdődik a pop zene, mint...

Sándorjános kérdése:

Hol kezdődik a pop zene, mint stilus?

Figyelt kérdés

Érdekes, mert a gépemen a zenéim mindig kategorizálgatom és ez az egyik legfőbb dilemmám egy "pop" mappa kapcsán.


Vegyük példának az Abbát. Igazából éneklős diszkó zene, de a funky-diszkó-neofunky mappa helyett a pop mappába is kerülhetne Britney Spears-el egy fedél alá. Nicki Minajt, vagy Pit Bullt viszont furcsa (szerintem) olyan előadókkal egy mappába tenni, mint 2 Pac, vagy Ice Cube és a Woo Tang Clan egy hip-hop, rap mappa esetében.


Általánosságban azt vettem észre, hogy vannak jegyei a populáris hangzásnak pl. a Red Hot Chili Peppers is mindig meg tudta ragadni (jól) azokat az elemeket, amitől egy zene populáris tud lenni attól függetlenül, hogy egyébként alternativ funk-rock amit játszanak.


További nehézség, ha nincs pop mappa, akkor hová kerülnek azok az éneklős zenék, amik nem igazán köthetők a populárison kivül más mappához pl. John Legend - All of me-jét, vagy Michael Jackson - Smooth criminal-ját nem igazán tudom máshová kategorizálni, de lehet csak én nem vagyok elég szemfüles stilusok keresésében és behatárolásában.



2016. júl. 23. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jól gondolom, de nekem onnantól pop zene a zene, hogy az adott korban az igényeknek leginkább megfelelő az a valami. Ezért lehet pop egy Green day vagy Hooligans. Azon is lehet vitatkozni, hogy ki dönti el mik az igények? A média vajon ráerőszakolja-e az emberekre, hogy mit "kell" szeretni?
2016. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!