Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen ár fölött számít egy...

Milyen ár fölött számít egy elektroakusztikus, fémhúros gitár "mestergitárnak"?

Figyelt kérdés
Szeretnék új elektroakisztikus gitárt venni es beleszerelmesedtem egy 226.000 Ft-os Takmine-ba. Én úgy gondolom jól gitározok, 5 éve tanulok sok koncertem, fellépésem van ahol gitárral kísérem magamat de azért gitármesternek nem nevezném magamat, mert tudom, hogy van még mit csiszolgatni es arra vagyok kiváncsi nem túlzás-e 226.000 Ft-s gitárt venni? Vagy hol van az az ár határ ahol már gitárművészeknek érdemes gitárt venni?

2016. okt. 9. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Van, aki hobbigitárosként is drágább gitárokkal aggatja tele a falat, más meg esetleg olcsóbb hangszerrel keresi a kenyerét. Ha megteheted és szeretnéd, vedd meg.

(A mestergitár szerintem nem attól mestergitár, mert "gitármester" pengeti, hanem mert főképp aprólékos, precíz kézimunkával, gondosan válogatott anyagokból készül a sorozatgyártású társaival ellentétben. Az árfekvésük pedig jóval magasabb az általad említettnél)

2016. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja, ha nagyon nyersen akarnám megfogalmazni. Egy ilyen "hangszerbolti átlagos gitár" (hiába kerül az annyiba amennyi..) messze van egy mesterhangszernek nevezhető hangszertől. Lehet az félmillió forint is. Nem az ártól lesz valami mestergitár.
2016. okt. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!