Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A dalszerzők, zenészek,...

A dalszerzők, zenészek, énekesek hogy kezdenek hozzá a dalíráshoz? Előbb a szöveg vagy a dallam?

Figyelt kérdés

Én is próbálkozok dlaírással. Angolul még sajnos nem tudok annyira hogy a szöveget is úgy írjam. Viszont magyarul próbálkozok,és tudom hogy nem könnyű dalt írni,nem is úgy fogtam hozzá hogy ez jaj de könnyű lesz.

De az énekeseknek hogy megy az hogy mondjuk egy év alatt írnak 15 dalt amit aztán albumba kiadnak. Engem rengetek dolog megihlet,de nem tudom úgy körbe írni hogy dal legyen belőle. Egy pár mondatba tudom leírni de az édes kevés.

Én szeretnék zenével foglalkozni,mert az megnyugtat,bíztat és nagyon fontos nekem.

Ha mérges vagyok vagy szomorú vagy boldog,akkor gitározok és ez segít és kifejezhetem vele azt amit éppen érzek.

És nem tudom hogy hogy kezdjek hozzá. Valaki nem tud tanácsot adni?

(Lehetőleg ne hülyeséget)


2016. okt. 16. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ebből már meglehet állapítani mennyire vagy komolyan vehető.

Nincsenek szabályok, úgy csinálod ahogy tudod, elvégre máshogy nem tudnád, hiába lenne szabályos, vagy másoknak bevált módszer.

Én zenélgetek, de szöveget sosem próbáltam még írni. Annak akkor lenne értelme, ha lenne olyan ismerősöm, aki tud énekelni, és összerakna velem néhány zenét.

2016. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok,de sokan mondták már hogy érettebb vagyok a korosztályomnál. És én komolyan veszem a zenét amennyire csak lehet.
2016. okt. 19. 15:57
 3/4 shikarienter válasza:
van, amikor egyszerre születik a dallam és a szöveg, van amikor előbb megvan a szöveg, és arra lesz egy dallam, kíséret. próbálj meg a gitárodon játszani dallamokat, akkordokat, akkordmeneteket, utána dúdolgass rá! a szöveget pedig: írj le mindent ami eszedbe jut, és mintha egy verset írnál! aztán jöhet együtt a kettő! de nyugi, eleinte mindenki bénázik ebben, aztán minél több dalt írsz, annál jobban rájösz majd, hogy hogyan kell ezt és egyre jobbakat fogsz írni :)
2016. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2016. nov. 22. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!