Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Adnátok tanácsot egy kezdő...

Adnátok tanácsot egy kezdő zongorázónak?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de szakmai tanács kéne :).


Kaptam egy szintetizátort szülinapomra, így elkezdtem tanulni zongorázni. Először nem tudtam, hogyan fogjak hozzá, de találtam egy Yousician nevű programot, ami sokat segít benne.


Aki esetleg nem ismerné: A programban a kotta jobbról balra úszik a képernyőn és a hangokat színesen mutatja, a színek pedig azt jelzik, melyik ujjammal melyik hangot kell lenyomnom, mindezt háttérzenével és különböző segítségekkel, mint pl. metronóm.


Egész sokat fejlődtem, de úgy érzem nem igazán megy az, amikor bal kézzel folyamatosan, csak bizonyos hangok között kell ugrálni, míg a dallamot mellette le kell játszani jobb kézzel. Egyrészt azért, mert amikor már egyszerre sok hangot kell mindkét kezemmel játszanom, akkor belezavarodok, másrészt pedig -és itt jön a második kérdésem- azért, mert bal kéznél van olyan, hogy pl. C és G hangon ugrálok, aztán C és E, majd C és F, viszont az F hangot nem a mutatóujjammal kell lenyomnom, hanem a gyűrűsujjammal, pedig a mutatóval lenne könnyebb. Sem az okát nem értem, sem azt, hogyha nem lenne ez a program és szimpla fekete-fehér kottáról kéne olvasnom ezeket, akkor honnan a pokolból kéne tudnom, hogy azt a hangot igazából nekem nem azzal az ujjammal kell lenyomnom, amelyikkel hiszem, hogy kéne?



2016. okt. 18. 14:29
 1/5 anonim válasza:
Szia. Sajnos én sem tanultam iskolában zongorázni. Valamikor hegedültem. Aztán egy kicsit gitároztam, majd azt álmodtam, hogy én vagyok a kántor egy templomban, és kitűnően játszom orgonán. Ezért vettem egy gyerek szintit magamnak, és tényleg, nem is olyan ördöngösség, csak a két kézel egyszerre különböző dolgokat játszani, nem tudom, hogy kell? A jobbal játszom a dallamot, a ballal akkordozom, ennyire futja a tudásom. A tanuló kottákon oda szokták írni a hangjegy fölé, hogy hányas ujjal kell azt a hangot leütni, de csak kényesebb helyeken, ahol egyébként talán nem lenne egyértelmű, tehát minden hang felett ne is keresd. Más: Hadd idézzem Varnus Xavért: "Az élet sokszor felülírja a szabályokat" Tehát, ha neked úgy könnyebb, akkor miért ne, igaz ezért a zenetanárjaim rávertek volna annak idején a kezemre, de talán akad, aki tud okosabbat mondani nálam. Remélem nem untattalak, és nem rontottam az esélyeidet, hogy a kérdésedre egy valódi zenetanár is megfeleljen.
2016. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden segítségért hálás vagyok, köszi! :)
2016. okt. 18. 15:31
 3/5 anonim válasza:
Egyébként azért nem is neveztem nevén az ujjakat, mert az minden hangszernél másképp van. Hegedűnél, és gitárnál a mutatóujj az 1-es, mert a hüvelykujj nem játszik, a zongoránál a hövelykujj az 1-es, a kisujj az 5-ös. Zongoraiskola kottákat is lehet találni az interneten, meg van olyan is, hogy szintetizátorsuli. Az ilyen tankönyvek talán .pdf formátumban vannak, és ki lehet nyomtatni. Már nem emlékszem hol találtam őket, de a Google keresővel keresgélve elég sok mindent találtam, mostanra már alább hagyott a lelkesedésem, megrekedtem néhány Beatles, ABBA, és Vangelis számnál, és nagyon nincs is kedvem hozzá, hogy tovább tanuljak.
2016. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsika még mindig az első válaszoló vagyok:" C és F, viszont az F hangot nem a mutatóujjammal kell lenyomnom, hanem a gyűrűsujjammal, pedig a mutatóval lenne könnyebb." Olyankor szoktak ilyesmit csinálni, ha az utána következő hang olyan távol van, hogy onnan könnyebb odaugorni. Az általad említett esetben nincs olyan? A furcsa ujjrend után nem jön valami nagy ugrás?
2016. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs, a bal kéz az egész szám alatt úgy néz ki, hogy C-G 4x, aztán C-E 4x aztán C-F 4x ugye itt valamiért a gyűrűsujj játszik, majd vissza C-G 4x, csak ennek a 3-nak a váltogatása van végig.
2016. okt. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!