Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első gitár? Megvannak már az...

0AsDsA0 kérdése:

Első gitár? Megvannak már az elképzeléseim (fém húros akusztikus) de nem tudom, hogy típusban melyik lenne a megfelelő,30 körül gondolkoztam, Cort AD810 volt a legelső amit jó értékeléssel találtam ebben az árkategóriában.

Figyelt kérdés
Van ennél jobb, vagy kicsit "rosszabb" olcsóbban?

2017. jan. 26. 14:48
 1/7 Mojjo ***** válasza:
A Cort AD810 valóban egy teljesen korrekt gitár. És ezzel együtt a legolcsóbb gitár is, ami bátran ajánlható. Ez alá semmiképp ne menj.
2017. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hm nem tudom, első gitárom egy fémhúros country gitár volt, olyan nehéz volt lefogni a húrokat hogy szinte semmit nem tanultam meg rajta. Bár ez nem country gitár, és ha nem túl vastagok a húrok akkor lehet jó választás.
2017. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:

@2: de, a Cort AD-810 egy country gitár.

Gyárilag, ha jól emlékszem, 11-es húrkészlet van rajtuk. Le lehet cserélni 10-esre, de szerintem felesleges. A húr vastagságán kívül az is számít, nem is keveset, hogy milyen magasan futnak a fogólap felett. A Cort gitároknál ezzel nem szokott baj lenni. És tekintve, hogy 11-12 éves kislányok is megtanulnak lazán gitározni, úgy, hogy country-gitárral kezdenek, nem hiszem, hogy a húrok okozta kezdeti fájdalom problémát kellene, hogy jelentsen.

2017. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Waff ***** válasza:

A Cortok valóban jók, bátran ajánlom én is.

De akár az egyel drágább kategóriában is remek lehetőségek vannak...

2017. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs ha hülyeséged mondok, de nem attól lesz egy akusztikus gitár country gitár, ha van a nyak alatt a testen ilyen kivágás, hogy könyebben hozzáférj a felső bundukohoz? Meg átlagban nagyobbak is egy kicsit, mint a klasszikus gitár. Legalábbis én így tudom.
2017. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

@5: nem, az a cutaway-es gitár, amin olyan kivágás (tehát cutaway) van. És egy cutaway-es gitár lehet kistestű, nagytestű, nylonhúros, fémhúros, bármilyen.


Egyébként testméretre és formára a Cort AD-810 ún. dreadnought gitár, ami jóval nagyobb, mint egy klasszikus.

2017. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha még nem késő, nézd meg a Fender CD60 gitárt. Nemrég én is kezdő gitárt vásároltam, és a kettőt kipróbálva a Fender jobb volt.
2017. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!