Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitározni hogy érdemes...

Basszusgitározni hogy érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Vannak akik azt mondják, hogy előtte érdemes 1-2évet akusztikus gitáron tanulni, és utána áttérni basszusgitárra. De most olvastam olyanokat akik az alapoktól a basszusgitárt ajánlják. Van valakinek tapasztalata?

Illetve más véleményeket, tapasztalatokat is szívesen meghallgatnék.



2017. febr. 18. 14:37
 1/7 gnoomage ***** válasza:
Szerintem vagy keress haverokat akikkel játszhatsz, vagy keress egy tanárt. Bár én pont abba hagytam(egy bandát alapítottunk de a fősuli miatt páran elmentek más városba és ezzel vége is lett), de nagyon örülök neki hogy elkezdtem, ha csak pár hónapig. Sokat változtatott azon, hogyan hallom a zenét.
2017. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdheted basszusgitáron ha az érdekel, alapból a pengetési technikák is mások ha nem pengetővel akarsz játszani, basszusgitárnál szerintem jobb ha ujjal tanulsz meg pengetni.
2017. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kis plusz zeneelméleti képzettséget könnyebben szerzel meg akusztikuson, mint négyhúroson, főleg ha nulláról kezdesz. Egyébként simán kezdhetsz basszgitárral is.
2017. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már tanultam akusztikus gitáron játszani. Kb 1év után abbahagytam mert nagyon elvette az időmet a tanulásról. De most megint van egy kis szabadidőm és így gondoltam.
2017. febr. 18. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Basszusgitározni vagy akusztikus gitározni akarsz megtanulni?


Azt a hangszert tanuld, amelyik érdekel. Nyílván ha van otthon akusztikus gitárod, akkor játszad, jó gyakorlás lesz, amíg beszerzel egy basszust. De ha nincs, és azt kérdezed, melyiket vegyed, hát ha basszusgitáron akarsz játszani, akkor azt. Úgy meg hogy már van egy kis tapasztalatod is gitárral, hát akkor végképp.

2017. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sokat segít, hogy már ismered a fogólapot, a hangokat. De pl. nálam (évekig gitároztam előtte) kifejezetten nehéz volt az első basszgitáros korszakban, hogy ne akarjak gitározni a hangszeren. Teljesen más a szerepe a zenében, gyakorlatilag egy húrokkal felszerelt dobszerkó:)
2017. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beszéltem már egy tanárral és hétfőn megyek hozzá az első órára.

2017. febr. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!