Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítő megoldások? Fej...

Imre Pál kérdése:

Gitárerősítő megoldások? Fej plusz láda, vagy kombó?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy a gitárerősítő kivitelek közül a fej-láda, és a kombó között konkrétan mi a különbség.

Miben másabb egyik a másiknál?

Az erősítő modellek ugye mindkét kivitelben megvásárolhatóak.

Mi alapján célszerű választani? Mi az egyik, mi a másik, előnye hátránya?



2017. febr. 27. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyikben van hangszóró is, másikban nincs.

Ha nem tudod, mi a különbség közöttük, valószínűleg a kombó a jó választás.

2017. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kombó valamivel kompaktabb mint a fej láda kivitel rgo tipustól függően könnyebben szállítható, hogy kinek melyik a jobb az szubjektív... de szerintem a legfőbb különbség míg a fej ládánál tudod váltogatni milyen ládára kösd szal meg tudod választani milyen hangszórón szóljon ami azért elég nagy mértékben befolyásolja a hangot a kombónál már macerásabb egy hangszóró csere...

neked kell tudni mire van szükséged!

2017. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Waff ***** válasza:

Ahogy a 2-es írta, a fej láda univerzálisabb, lehet cserélgetni, másik az adott erősítő fejet másik hangszóró ládával, vagy a hangszóró ládádat másik fejjel, szóval arra kötöd a cuccot amire akarod (persze lehetséges határokon belül :))

A kombó gyárilag egybeépített motyó.

2017. febr. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A kombó gyerekeknek való.
2017. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor kizárólag ez a különbség a kettő közt?

Hogy a fej plusz láda egy cserélgethető dolog. De ezt mondjuk önállóan is tudtam nyilván.

Én azt gondoltam hogy hangban, megszólalásban, vagy valami hasonló technikai dologban lehet különbség a kettő közt.

De ha csak ennyi akkor köszi a válaszokat.

Mindenkinek további jó zenélést.

2017. febr. 28. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, lényegében ez a külömbség, a kombó (combo) a combination (kombináció) szóból ered, mivel a hangszóró és az erősítő kombinációja. Ez nyilván azért előnyösebb mert kompaktabb, egyszerűbb szállítani, "összerakni" stb.


Az hogy gyerekenek való, teljesen hülyeség. Fej+láda kombonáció nem jelenti azt hogy az egyből jobb is mint a kombó, ez mind a típustól, teljesítménytől függ. Otthoni, próbatermi gyakorlásra a kombó tökéletes, ha már szükség van több hangfalra is akkor már a fej+láda az ideálisabb.

2017. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor játsszatok csak kombócskákon kicsifiúk
2017. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Waff ***** válasza:
Utolsó válaszoló...ha már ilyen nagyfiú vagy, nem ártana megtanulnod írni mondjuk.... ;)
2017. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6.

Rendben köszi a választ.

Ennek megfelelően fogom akkor átgondolni a dolgot. Hogy milyen helyzetekben használnám elsősorban.


Hogy gyerekeknek való.....persze hogy hülyeség. Csak komolytalan válaszokra nem kell reagálni. Én sem tettem.


Köszi a választ mégegyszer.

2017. febr. 28. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem valaki azt mondta hogy ha a kombó ki van hajtva rendesen, ahogy mozog benne a membrán tönkre teszi a forrasztásokat, ezért jobb fej-láda cuccot használni nagy hangerőnél...
2017. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!