Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneszerző szeretnék lenni....

Zeneszerző szeretnék lenni. Na most mi legyen?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi, nagyon tanácstalan vagyok, szóval most leírnám a fél életem. Köszi ha végigfutjátok.:D


Hat évet zongoráztam általános iskolában (most 12-es vagyok, de még van egy évem), elvileg jó voltam benne, kérdezte is a tanárom, hogy miért nem megyek ezzel tovább. (Ő nem volt annyira a szívem csücske, haha.) Szóval akkor úgy voltam, hogy nem, meg tök tapasztalatlan voltam úgy 14 évesen.

Mindig érdekelt a zeneszerzés, imádok zongorázni, de nem tulajdonítottam neki valami nagy jelentőséget, mert tuti érdekel majd valami más. Ja, eersze, magyar és töri faktra járok, nem rossz ez, de nem tudom elképzelni, hogy ezekkel töltsem az életemet, alkotni szeretnék. jaj.

Nem érdekel igazából annyira semmilyen szak, amit nézegettem, főleg nem ilyen irodai munka, de a zeneszerzés és a zenélés nagyon.

A zeneszerzés és az alkalmazott zeneszerzés alapképzéseket néztem a Liszt Ferenc Egyetemen, és ha a felvételi követelményektől még nem is rémültem halálra, a véleményekről és tapasztalatoktól, hogy mennyire nehéz oda bekerülni, annál inkább, te jó ég.

Mondjuk ahogy olvastam, felmérik a színház és film-beli tájékozottságomat, ami mondjuk elég jó, mert média szakon vagyok, szóval passzolgat is.


Mindegy, be vagyok tojva az a lényeg. El akartam kezdeni most tanárhoz járni és felkészülni meg kikupálni magam szolfézsból meg mindenből, de valakit úgy nem vesznek fel, hogy zenei szakközépbe is járt, akkor én mit akarjak?

Lehetséges egyáltalán? Vagy mit csináljak?


Tökre felvillanyozódtam, hogy találtam valami célt, amiért küzdhetek, csak nem tudom, mennyire lenne hülyeség és lehetetlenség belevágni ebbe az egy éves kemény felkészülésbe.


Ha van valami véleményetek vagy tapasztalatotok, légyszi osszátok meg velem, jó lenne valamire támaszkodni.


Köszi. :)


2017. febr. 27. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Hirtelen fellángolás, majd elmúlik, főleg, hogy semmi alapja nincs.
2017. febr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi sincs veszve. Ha zenei producer szeretnél lenni, csak el kell valahol kezdeni. Persze ez egy bizonytalan szakma és jó ha nem erre alapozol mindent. Szóval jobb ha elmész egy olyan szakra amivel nagyjából ki vagy békülve. Mellette pedig folyamatosan tanulsz, képzed magad. Ha az elektronikus zene érdekel, akkor ez mindenképp járható. A zongora tudásod jól jön majd dallamírásnál, zeneelméletből is tudhatsz pár dolgot ennyi idő után és gondolom botfüled sincs. A lényeg, hogy el kell kezdeni, szívvel-lélekkel csinálni, folyamatosan visszajelzéseket kérni (szakmabeliektől és zenehallgatóktól is) Majd mire kialakult a saját stílusod, keresni egy kiadót aki hasonló zenék terjesztésével foglalkozik és bepróbálkozni nála, ha jó a zenei anyag senki sem fogja kérdezni, hogy hol tanultad... Nem mellesleg akkor is járható a digitális zeneszerzés, ha élőzenei darabokat írnál. Ha érdekel még adok pár tippet.
2017. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:

Milyen zene áll a legközelebb a szívedhez? Mondanál pár kedvencet? Csak kíváncsiság :) Meg ugye jól sejtem, komolyzenével/alkalmazott zenével szeretnél foglalkozni?


Amúgy az is lehet, hogy nem rögtön jelentkezel, hanem vársz 1-2 évet, addig dolgozol és mellette veszett módon tanulod a zenélést. Mondjuk amely könyveket kapásból ajánlom:

- [link]

- [link]

- [link]


Ha kicsit szeretnél fizikai alapokat is hozzávenni, akkor pedig itt a hullámtan/hangtan fejezeteket:

[link]

Bár ezért lehet, nem érdemes az egész könyvet megvenni, itt megnézheted online is:

[link]


Persze mindez attól függ, hogy most milyen szinten vagy.


Ezen kívül azt is lehet, hogy most is elmész felvételizni, megnézed élőben, hogy mit követelnek, és akkor kissé jobban fogod tudni, hogy merre kell gyúrni, ha nem sikerülne - elsőre sajnos esélyes, hogy nem fog, ha nem gyúrtál a témára hosszú idő óta.


A lényeg az, hogy szerintem ne add fel, és szerintem ne is menj más pályára, ami nem tetszene. Tars ki, tanulj, tanulj többet és még többet, és meg lehet csinálni. Kőkemény feladat lesz, de nem lehetetlen.

2017. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2017. febr. 28. 20:18
 5/10 Mojjo ***** válasza:

@4: az alsó hármas kissé meglepett, és _nagyon_ nem nekem való zenék, viszont ettől függetlenül mindenképpen jó, hogy ilyen irányú érdeklődésed is van - minél több műfajt ismersz, minél többféle zenei stílus van a füledben, annál jobb. És elég széles zenei érdeklődésre vall :)


A felső hatból majdnem mindet ismertem, és igen, baromi jók. Külön örülök, hogy egy Chopin is belekerült, mert alighanem a régi idők zeneszerzőinek és munkásságuknak ismerete lesz fontos, ha be akarsz kerülni. Mennyire vagy képben a különböző zenei korszakokkal, az akkor alkotó zeneszerzőkkel, az akkori művekkel? Ha szabad gonoszkodnom, Chopint így fejből hova raknád (nem ér googlezni :D )pl?


A lényeg viszont az, hogy igen, ha ez az álmod, hogy ilyen zenéket alkoss, akkor azért megéri kőkeményen dolgozni :)

2017. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5., Isten őrizz, hogy kötelekdjek, és lelombozni sem akarlak, de az a darab nem Chopin-től van, az eredeti címe Mariage d'amour. :D
2017. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:

@6: és hoppá:

"This piece is sometimes erroneously attributed to Frédéric Chopin" - a wikipédiáról. Szép, köszi a javítást! Ne aggódj, ha zenéről beszélünk, főleg ilyenről, az aligha lehet lelombozó, akkor sem, ha ilyen anomáliákra derül fény :)

2017. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mojjo ***** válasza:
Mentségemre legyen mondva, hogy nem hallgattam meg, csak rákattintottam, láttam a szerzőt és a címet, és ugortam is tovább. De úgy tűnik, résen kell lenni, mert nem minden az, aminek feltöltik :)
2017. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lol, és tényleg nem Chopin:D Mondjuk szerintem beleillene a stílusába.

Amúgy a zeneszerzők életrajza, munkássága és a zenetörténeti korszakok megtanulása nem lenne para szerintem, mert szeretek ilyenekről tanulni.:)

Hát szó mi szó, lenne mit tanulnom, az tuti.:D

Chopint a zenéjét hallgatva romantikába raknám, az meg úgy hiszem a 19.sz-ban volt. (Jó, a magyar tudásomra támaszkodom most eléggé:DDD)


Amúgy igen, rengeteg műfajt szeretek, meg a szövegírás is érdekel.

Meg azt hiszem legszívesebben filmzenéket szereznék. A médiával és filmes dolgokkal meg elég jóban vagyok, mivel ilyen szakon vagyok a gimimben.c: Ha ez számít:"D

2017. márc. 3. 21:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Basszus, most nézem, hogy már írtam, milyen szakon vagyok, ej. Szorri, rövid az agyam.:D
2017. márc. 3. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!