Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek kezdő gitárosként...

Szerintetek kezdő gitárosként ez a gitár megéri?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy akusztikus gitárt, de mivel balkezes vagyok, első gitárként nem akarok nagyon sokat rá költeni. Ki is néztem egy gitárt, de szinte sehol semmi információt nem találok róla. Esetleg mondanátok pár véleményt róla, vagy hogy megéri-e ?


Gitár: Pasadena AG162LH



2017. márc. 17. 21:58
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Full hársfa testű gitár... Nem. A hársfa nem akusztikus hangszerhez való fa. Főleg nem való gitár fedlapnak. A gitár fedlapja legyen fenyő, vagy cédrus. Vagy különleges esetben mahagóni, esetleg koa. És persze tömör, nem rétegelt.

A gitár fedlapja a hangszer lelke, egyik legmeghatározóbb (sőt inkább A legmeghatározóbb) eleme. Nem tudom, ki találta ki, hogy legyen hársfából, de gondolom azért történt, mert jó olcsó, és úgyis el lehet adni majd az embereknek ezeket a hangszerformájú hárs fedlapos izéket is.


Nem teljesen világos számomra, hogy mi a kapcsolat aközött, hogy balkezes vagy és hogy keveset akarsz gitárra költeni, de ha megengedsz egy meglátást: a gitár egy hangszer. Ugyanúgy, mint egy hegedű, vagy cselló, vagy teszem azt, tekerőlant. És nem szabad igényben lejjebb adni, mintha speciel csellózni tanulnál. Egy tömör fenyő/cédrus fedlapos gitárt javasolnék, de az minimum duplája ennek a Pasadénának. Mondjuk ez a gitár:

[link]


Ha nagyon nem megy anyagilag, az persze érthető, de akkor legalább rétegelt fenyő legyen a fedlap.

2017. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egészségügyi okok miatt nem biztos, hogy bírnék gitározni, de mindenképp ki szeretném próbálni.

Ezért gondoltam, hogy egy olcsóbbat vennék először, hogy kipróbáljam menne-e.


És köszönöm a tanácsokat,javaslatokat!

2017. márc. 17. 22:41
 3/7 Mojjo ***** válasza:
@2: áhh, így világos. Nincs senki, akitől kölcsönkérhetsz egy időre egy gitárt? Tudom, balkezesség.. de pár gondolatot, ha megengedsz erről is: tisztázd magadban, hogy mik a céljaid a gitározással. Ha akkordsikálás, egyszerűbb szólók, akkor balkezesként érdemesebb jobbkezes gitárt venni. Kezdőként, illetve ha nem akarsz komolyabb pengetőkéz-technikát igénylő stílusban játszani (klasszikus gitározás/fingerstyle/flamenco/szóló elektromoson/hasonlók), akkor a fogólapon matató kéz dolga a nehezebb. Jóval. Ha valaki akkordozgatni szeretne, jóval könnyebben és gyorsabban tanul, ha az ügyesebb keze fogja a húrokat és az ügyetlenebb penget. És ez esetben később sem fog ez korlátozni.
2017. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Fendernek vannak olcsó és jó minőségű gitárjai.
2017. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fender CD-60

Igaz nem csúcsminőség, de nem is a legalja, tanulni, kipróbálni szerintem tökéletes.

2017. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


És erről mi a véleményetek?

2017. márc. 20. 09:30
 7/7 Mojjo ***** válasza:
@6: amennyire látatlanban meg lehet mondani, az áráért korrektnek tűnik.
2017. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!