Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárkotta alapján mi szerint...

Gitárkotta alapján mi szerint állapítható meg egyes dalok pengetése?

Figyelt kérdés
Rengetegszer járok úgy hogy egy számnak minden akkordját ismerem viszont nem tudom, hogy hogyan kellene pengetnem ahhoz hogy az eredetihez jobban hasonlítson. Ez teljesen hallás után kellene menjen?

2017. márc. 18. 22:20
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Igen, teljesen hallás után.
2017. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha teljes akkordokat játszol, akkor hallás után. Ha kvintakkordokat, dallamot vagy szólót, akkor mindig lefelé kell pengetni, kivéve, ha túl gyors ehhez, akkor váltva le-fel.
2017. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
@2: mit értesz azon, hogy dallamot, szólót lefelé pengessen? Száműzze a váltott pengetést?
2017. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Waff ***** válasza:
2-es, mi az a kvint akkord?? Mert szerintem az kvint fogás amire te gondolsz, "kvint akkord" NINCS!
2017. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
@Waff: gondolom, a power chord kifejezést sikerült így átültetni magyarba.
2017. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban hogy kvint... a szó amit keresünk :)
2017. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:

Igen Mojjo, én is erre tippeltem...

És igen, hallás és ritmus után kell menni, és megvan a pengetés. Egy egy dalt, nagyon sok féle pengetéssel le lehet kísérni...

2017. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!