Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A silány, mainstream magyar...

A silány, mainstream magyar rádiók által sugárzott számoknak 80%-a angol, a többi pedig magyar, nem pedig valamiféle másik idegen nyelv. Ez így volt 10-15-20 éve is, mégis mire fel?

Figyelt kérdés

Sokat fejlődött a magyarok angol nyelvtudása mára, de a jelzett időben elképesztően silány volt a magyarok idegen nyelvismerete. Az angolt pont annyira nem beszélték, mint a németet, spanyolt, oroszt, románt, csehet, zulut, komancs indiánt stb.

Ennek ellenére már másfél-két évtizede is elsősorban angol nyelvű sz*rok özönlöttek a rádióhallgatóra. Mi indokolta ezt?


2017. márc. 24. 13:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Azaz akkoriban miért nem játszottak ilyen arányban más idegen nyelven előadott számokat?
2017. márc. 24. 13:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért azonosítod az angolt a sz*rral? Nem inkább azért volt sz*r, mert kommersz zenét játszottak?


A britek szülték a legjobb zenéket.


Led Zeppelin

Pink Floyd

Queen

Dire Straits

Elton John

David Bowie

Beatles

Deep Purple

Who

ésatöbbi...

...ahogy eszembe jutott.


Neviccejjémá.


Egyébként meg senki nem kötelez arra, hogy rádiót hallgass, én sem teszem, mert mindig a jelenlegi populáris szennyez adják. Helyette veszek vinylt, cd, ha pedig ezeket nincs lehegőségem hallgatnj, akkor youtubon keresem meg a kedvenceimet.

Nem pedig azon forralom az agyvizem, ami nem tetszik. Miért tenném? Megér annyit? Nem. Pazaroljak energiát a szemétre? Ne. Akkor meg?

2017. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*szennyet
2017. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébkén még annyit hozzátennék, hogy valószínűleg azért nem sugároztak zulu nyelvű zenéket, mert az egy, senkit sem érdekelt, kettő, zuluéknak sem pénze nem volt, sem hírneve nem volt, sem elterjedtsége nem volt a nagyvilágban. Ezen miért csodálkozol?


Azt pedig kétlem, hogy akár 20 éve is ugyanannyian beszélték volna a zulut, a komanics indiánt, vagy akár a románt, mint az angolt.

2017. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amiket felsoroltál, valóban kiváló együttesek/énekesek, csakhogy: magyar nyelvű bandákból, énekesekből is fel tudnék sorolni vagy tízet, ami - legalább - azok színvonalát eléri. Azokat mégsem ismerik széles körben más országokban, mivel a vázolt jelenség korántsem magyar sajátosság.


Nincs kétségem afelől, hogy más nemzetek, hozzánk hasonlóan kis nyelvek is kitermeltek minimum néhány zseniális előadót, akit nem ismerhetett meg a nagyvilág.


Rádiót, meg úgy általában a mainstream médiát követni természetesen nem kötelező, nem is hallgatok ilyesmit. Hogy mégis miért zavar ez a jelenség?

1) Megnehezítik, hogy az angol nyelvű kultúrán kívüli kincseket fedezzek fel. Nyilván - pláne manapság - messze nem lehetetlen ez, de kinek van kapacitása felkutatni a gyöngyszemek nagy részét?

2) Nincs meg a pluralizmus. Egy zenei rádiónak - szerintem - az lenne a föladatja, hogy többféle stílusú, több kultúrából származó zenét játsszon. Hogy ez mennyire valósul meg, látjuk.

2017. márc. 25. 22:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sokat fel tudnánk sorolni! Azért írtam csak angolokat, mert először az jött le a kérdésedből, hogy egyenlőnek tartod az angolt a sz*rral. Mostmár látom, hogy nem.

Egyébként részben igazad van abban, amit írtál. Annyiban nem, hogy hiába az lenne az ideális, hogy a rádiók különböző kultúrákkal ismertetnek meg bennünket, ők nem jótékonykodásból, hanem a pénzért tolják a muzskikát. Pénz az úgy jöhet, ha azt adják, amire a legnagyobb a kereslet.

Amúgy szerintem remek, hogy ennyire érdeklődő és nyitott ember vagy.

Engem egyrészt azért nem nagyon zavar a rádiók egyoldalúsága, mert én bőven megelégszem a magyarral meg az angollal (főleg, hogy ezeket értem. tud zavarni egy számomra szokatlan idegen nyelv, ráadásul ezzel a kettővel is épp elég széles/tág favorit-repertoárt lehet kialakítani).

Másrészt azért nem zavar, mert ki tudom zárni az életemből, szerencsére a környezetemben is ritkán hallom a szennyet.

2017. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy a rádiók zenei szerkesztőinek igen korlátozott az ismeretségi/érdeklődési köre. Figyelik az amerikai, angol és magyar trendiket, és itt ér véget a tudományuk is. Biztos, hogy nem tudnák felsorolni egyik hónap lengyel vagy cseh topjait. És a többi európai adó Top 10-ét sem!
2017. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk az, hogy a világ nagyrészén beszélnek angolul, magyarul pedig több, mint 7 milliárd emberből szűk 11 millió. Az angol világnyelv, a zulu nem az. Mi ebben a fura?
2019. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!