Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Milyen modellezős...

Gitárosok! Milyen modellezős erősítőt válasszak otthonra?

Figyelt kérdés
Vox, line6, marshall, laney, fender. Ezek jöhetnének szóba de nem tudom melyik lenne jó. (50 ezer a keret)

2017. márc. 25. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó.
2017. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Otthonra gyakorolni egy 2 wattos is bőven elég, nekem Roland Micro Cube volt, és meg voltam vele elégedve, használtan már 15-20 körül lehet venni. Csak akkor érdemes nagyobbat venni ha később próbára is akarod használni. A hasonló Vox minit is nagyon dícsérik, viszont a Line6 micro spidert nem ajánlom, arról már nem sok jót hallani, állítólag nem túl jó a hangja.
2017. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Otthonra inkább egy hangkártyát + egy jobb minőségű hangszórót ajánlanék, jobb hangzást lehet vele elérni mint egy kis 15w-os erőlködővel...
2017. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan kellett neki vagy 20 év, hogy kiforrjon a technika, de most már vannak jó hangú modellezős cuccok. Viszont nem 50 ezerért. A Vox és a Marcsi még hagyján, de a Line6-tól tartsd távol magad. Legalábbis ebben az árkategóriában. Bár én a "prémium" cuccaiktól sem voltam soha elájulva. Én is arra bíztatlak, hogy ebből a pénzből szerezz be egy hangkártyát és egy jó hangrendszert. Már ingyenes szoftverekkel is jobb hangzást ki tudsz majd tekerni, mint bármelyik olcsó modellezős kombóból. Persze kicsit utána kell előtte járni, de rengeteg leírás és videó van már ebben a témában, amiből lehet tanulni. Ez a megoldás azért is kifejezetten jó otthonra, mert felteszel egy normális fülest és tuti senkit nem zavarsz.


Ha mindenképp valami kombót szeretnél, akkor nézz szét GS-en. Ezen az áron már jó kis szobaőrjöngőket lehet kapni. A Peavey Bandit például elég sokoldalú kis cucc. Mondjuk szobába lehet, hogy tényleg sok. Ezért is vegyél inkább hangkártyát. :) Az erősítő úgyis akkor móka, ha rendesen meg lehet hajtani. :D


[link]

[link]

2017. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát hangkártya nem igen lesz...viszont a peavey bandit tényleg jó dolog! Van lehetőségem használni és el lehet vele lenni. Lehet inkább egy nagyobb teljesítményű erősítő lesz a dologból és akkor hangerő szempontjából tökjó mert leveszed a hangerőt: halk, feltekered és mehetsz a próbákra. :D csak hát az a fránya pénz :/
2017. ápr. 1. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Modellezésre pedálkát érdemesebb szerintem mert hamar megunod a modellezős erősítők hangját és onnan már nincs visszaút.
2017. máj. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire aktuális, hogy jelenleg hol tart a dolog. Kombót is, hangjártyát is használtam. Hangkártya jó döntés és otthonra mindenképpen ajánlott. Viszont valami cucc is kell, ha az ember csak pengetni akar. Ne kelljen mindig bekapcsolni a gépet. Blackstar fly minit, Nux lite, Micro cube. Ezekkel nem lősz mellé.
2021. júl. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!