Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dream Theater vagy Stratovariu...

Dream Theater vagy Stratovarius, Rhapsody, Tierra Santa és társaik?

Figyelt kérdés

1. Mármint melyik a jobb zenekar, melyikeket hallgatjátok szívesebben? Én mindenképpen a 3 utóbbira, mert szerintem

ők sokkal de sokkal jobb zenekarok mint a DT. Ez utóbbinak

túl hosszú dalaik vannak, 10-20 percig nyújtják, a semmiért,

mert utána nem tudsz visszaemlékezni semmire. Öncélú művészkedés a zenéjük, hogy megmutassák, mekkora művészeik

a hangszereiknek. Fel nem foghatom, mitől rajonganak egyesek értük. Na meg az ilyen Sepultura, Pantera nevű

antizenét játszó zajbrigádokért. A Sepultura nálam a negatív number one. Meg az Annihilator. Hogy ezekről

a black/death förmedvényekről már ne is beszéljünk, ld. pl. Marduk, Deicide, Cannibal C., Meleces, Behemoth, Gorgoroth. Már ezeket zenének nevezni óriási merészség

és tévelygés. Na de vissza a dallamos metalhoz.

A Stratovarius az egyik legművészibb zenekar, ők több mint

egy metal zenekar, amit ők JÁTSZANAK, az az igazi NAGYBETŰS ZENE, na meg a Rhapsody, a Hammerfall, a Tierra Santa. A MAIDEN IS IGEN NAGYRAÉRTÉKELT ZENEKAR a szememben. S ne feletsük ki a METAL KIRÁLYAIT, A MANOWAR-t sem! Szerintem még vannak rajtam egy páran, akik az igazi fémet kedvelik, nem az ilyen fateswarningokat, kvínsz ricséket meg drímteátereket.


2. Lényegében ezekről az extrém "zenei" zajbrigádokról akartam írni, de ld. az 1. pontot.


Ja még annyit, hogy a listára kívánkozik a Metallica is, mármint a kedveltek közé, nálam, de olyan albumokat, mint

a Kill vagy a Ride nemhogy ők, de egyetlen egy másik trash

metal zenekar sem fog tudni kiadni, az 1000 %. Ugyanis ezek a legnagyobb trash metal albumok a Földön, kész, itt

vitának nincs helye (lásd még azért Reign/South/Seasons).


Szóval ki szereti a művészkedő progmetalt és ki az igazi, dallamos, művészi metalt? Kiknek a kedvencei még a Strato

vonalba tartozó ZENEKAROK? Plussz esetleg még a dallamosabb thrash? (METALLICA, Artillery, Raise Hell pl.)



2017. márc. 30. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is szerettem a Rhapsody első pár albumát, meg néhány Stratovarius lemezt, de nekem hosszú távon egysíkú a zenéjük. A Manowar más kategória, számomra ők A Heavy Metal zenekar, és bár az utolsó lemezeik nem sikerültek olyan jól, valóban hatalmas klasszikusokat tettek le az asztalra. Nem is beszélve arról, hogy koncerten is fantasztikusak, míg pl. a Rhapsody nekem koncerten nagy csalódás volt.


Ami a Dream Theatert illeti, érdemes azért a régebbi (kb 2000-ig bezárólag) lemezeiket meghallgatni, mert azóta ugyan valóban teljesen öncélú, amit csinálnak, de azért egy Images and Words (vagy még inkább a Falling Into Infinity, amin valóban Dalok voltak - nem is csoda, hogy nem jött be a progos rajongótáboruknak) számomra sokkal többet mond, mint akármelyik Helloween-kópia (bocs).


A többit illetően pedig további jó trollkodást. :)

2017. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, meglesssz!
2017. márc. 30. 10:05
 3/13 anonim ***** válasza:

quality bait öcsém, quality bait. :D


Viszont az alapján, amit DT-től eddig hallottam, valamennyire egyezik az őket támadó trollokkal a véleményem. Olyanok, mint akármelyik nekem semmit nem mondó metál zenekar (nem vagyok oda a klasszikus heavy metálért, meg thrashért), csak minden sokkal hosszabb, meg bonyolultabb.


A Stratovarius-t egészen bírom. Nem hallgatom túl sokat, de amit eddig hallottam tőlük, az tetszett.


A Tool, Porcupine Tree, Karnivool, Rishloo, Subterranean Masquerade és társaik az művészkedő progmetál(/-rock), vagy igazi művészi metál(/rock) a szótáradban? :D

2017. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, a tool meg a porkupa mizé azok a nem kedvelt művészkedő prog bandák... ilyen hülye nevek, Istenem...
2017. márc. 30. 11:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Akár troll vagy kérdező, akár nem, én jót nevettem rajtad. :D A komikum forrása pedig mindössze az, hogy hozzáértés helyett szubjektív ízlés alapján "szar" és "überkirály" kategóriákba sorolod a bandákat. Ennek alapja pedig mindössze annyi, hogy te a dallamosabb metált kedveled, így ami nem az, az már bizony szar, mert NEKED nem tetszik. :D


Jó, most miután abbahagytam a röhögést, megpróbállak kicsit felvilágosítani... attól még, hogy valaki nem könnyen értelmezhető, dallamos zenét játszik, igenis lehet jó a zenéje. Sőt, pont a Pantera és társai(mondjuk a Dream Theatert pont nem ismerem, de modern metálból a Mastodont lehetne még felhozni példának) hoznak újításokat a zenébe, olyan hangokat, amiket még nem hallottunk, valami egészen újat. És kreatívan alkotni, pont ez a művészet lényege, nem? És aki fogékony az újdonságokra, az tudja is értékelni őket, akinek csak annyi a lényeg, hogy dallamos legyen valami... hát az hallgassa a dallamos metált/rockot, de mindenféle hozzáértés nélkül ne szarozza le azokat, akik mernek újítani.


Egyébként nekem a már emlegetett Pantera és Mastodon mellett a korai Sepultura és Annihilator lemezek is a kedvenceim között vannak, akár tetszik neked, akár nem, ezek ugyanolyan thrash alapművek, mint a Metallica korai munkái. És ezt mondom úgy, hogy a kedvenc thrash metál lemezeim közt ott van a Ride The Lighting, de kikiáltani a Föld legnagyobb thrash metál lemezének eléggé elfogult dolog. Ha írsz nekem egy SZAKMAI érvelést, hogy miért jobb a Ride vagy a Kill a következőknél, akkor meghajlok előtted, de ha újra csak szubjektíven fröcsögni tudsz, akkor csak újra röhögök rajtad egyet. :D Tehát íme a lemezek:

Megadeth: Rust In Peace

Megadeth: Peace Sells

Slayer: Reign In Blood

Slayer: South of Heaven

Testament: The New Order

Testament: Brotherhood of The Snake(igen, ez tavalyi, de akkor is nagyon jól sikerült)

Sepultura: Arise

Sepultura: Beneath The Remains

Annihilator: Alice In Hell

Annihilator: Never, Neverland


Kíváncsian várom, mit tudsz ebből OBJEKTÍVEN kihozni. :D


(És csak, hogy értsd, nem a dallamos metállal van bajom, és nem is azzal, hogy te azt szereted, hanem azzal, hogy egyszrűen leszarozod, ami neked nem tetszik.)

2017. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De a legjobban, amire nagyon fel tudom b...ni az agyam, az a Sepul-túrha, azzal az ordibáló néger bar...mmal az élükön.

NA meg a pantera, meg az ennihilétör meg... nem érdemes

folytatni.

2017. márc. 30. 11:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát pl. azért mert Cliff Burton volt 1986-ig a tagjuk, aki

1986-BAN egy tragikus buszbalesetben halt meg (RIP).

Ő volt az egyik legnagyobb basszusgitáros, ő igazán érezte

a zenét, sőt klasszikus zenei képzettsége volt. A CALL OF

KTULU c. 9 perces basszus-szólónál én nagyobbat még nem hallottam ebben a műfajban, s itt nemcsak a thrash-ről van szó. S a Metallicában ott van még Hetfield, aki már az első albumon, a Kill-en is valóban énekelt, nem úgy mint a kollégák 99 %, akiknék az "éneklés" kimerült az agresszív

ordibálásban, lásd pl. a nyíltan sátánista Slayer, Dark Angel. S a Metallica zenéje bár thrash, de abszolút befogadható, még a legkorábbi albumaik is. Erre egy példa.

Van egy alternatív pop/rock zenéket hallgató barátom, akinek az egyik kedvenc dala a Metallicától a Fight Fire with Fire! Az egyik legkeményebb 'Tallica dal. De a többit

is nagyon szívesen meghallgatja a Ride-ról. Egy Cseh Tamás, Intim Torna Illegál rajongó! Sőt közös kedvencünk

a Creeping Death, ami ugye a zsidók egyiptomi kivonulásáról szól. Ez sem volt egy megszokott szövegvilág akkoriban, thrash metalban meg végképp nem. Kersztényellenesség, bűnös városok (pl. Sodoma és Gomorrah) dicsőítése, pentagrammon való vérivás, blaszfémia annál inkább, lásd pl. Possessed, Sodom, Dark Angel. Hát ezért a Metallica a legnagyobb a műfajban és ezért ez a 2 album a trash metal csúcsa, intelligens szövegek nagy zenei tudással - szerintem.

2017. márc. 30. 11:18
 8/13 anonim ***** válasza:
"nyíltan sátánista Slayer" - Az ő énekesük nem keresztény, aki bevallottam csak azért szereti az ilyen anti-keresztény szimbólumvilágot, mert szerinte hangzatos, meg jól lehet vele bosszantani embereket? :D
2017. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A felsorolt albumok zenéjéről semmit sem írtál, csak a vokálról. Akkor most felvilágosítalak, hogy a thrash metálban képzeld... ugye nem fog összedőlni a piciny lelkivilágod? ... "üvöltős" vokál van, kb. a Metallica, és az arra hajazó Evile használ olyat, amilyet te szeretsz. :D


Amúgy se nem objektív, se nem szakmai értékelést nem kaptam, szóval újra röhögtem egy jót, de kösz, nem kell több mára, szóval nem jövök többet. :D


U.i.: Ne fikázd a Slayert, mert hűűű "sátánisták" ám, azt' holnap lehet a pokolban ébredsz, vagy megszáll egy démon. :D

2017. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
Ismét jót kacagtunk. Kamaszos lendülettel, fogalmatlanul minősítesz. Nézz utána kicsit a dolgoknak, utána véleményezz!
2017. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!