Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobosok, balkezes vagyok és...

Dobosok, balkezes vagyok és szeretnék elkezdeni dobolni. Tényleg létezik olyan, hogy balkezes dob, és vmilyen szinten máshogy is kell megtanulnom dobolni mint a jobb kezeseknek, vagy ez, hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig azt hittem, dobolásnál nem számít, hogy milyen kezes vagyok, de valkitől hallottam, hogy itt sem mindegy. Most akkor ez hogy van? Válaszaitokat előre is koszonom!!

2017. ápr. 18. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen fordítva állítod fel a dobszerkót.

Amúgy elvileg egyformának kellene lenni a két kéznek, de mindenkinek van egy "ügyes" keze, ezzel szokás a kísérő tányéron, és a lábcinen kísérni, a másikkal a pergőn játszunk. Ennyiben nem szimmetrikus a dobszerkó.

Aztán a jobbkezes szerkóban a jobb lábbal játszunk a lábdobon, és bal lábbal emelgetjük a lábcint. Ha megfordítod a cuccot, ez is fordul.

De sok olyan balkezes dobos van (Billy Cobham, Farkas Zoli pl.), aki hagyományos (jobbkezes) cuccon tanult meg, és jól is járt ezzel, mert szokatlan figurákat is ki tud ütni.

Vagyis nem kell máshogy megtanulnod, ugyanazokat a gyakorlatokat kell végigcsinálnod, csak mondjuk tükrözve.

2017. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod!! :) Tehát akkor tulajdonképpen nem lenne problémám belőle, ha nem változtatnék semmit a dobszerkón?
2017. ápr. 18. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is balkezes vagyok és szintén dobos. A szerkón annyit kellett változtatnom, hogy a felállás a jobbkezes szerkó tükörképe lett. Sokkal kényelmesebb. Talán még annyi, hogy mivel metal számokat is szoktunk játszani koncerten, egy ballábas duplázót kellett beszereznem.
2017. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válszod!
2017. ápr. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!