Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért írnak ennyi selejt...

Miért írnak ennyi selejt zenét mostanában?

Figyelt kérdés
Esetleg nincs valami olyan szűrő a neten ami a kommersz hulladékok közül feldobja azt a néhány hallgatható elektronikus zenét amit frissen adnak ki?
2017. máj. 24. 22:15
 1/5 anonim válasza:
Nem véletlen, hogy a rádióadók is a régi zenéket adják túlnyomórészt. Manapság lassan nem is gyártanak új könnyűzenéket.
2017. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok zenét és nagyon sok új zenét hallgatok, és valahogy soha nem szembesültem azzal a problémával, hogy mindenhonnan nekem nem tetsző zenék zúdulnának rám teljesen akaratom ellenére, pedig biztos, hogy rengeteg van. Lehet bele van építve a szervezetembe az általad definiált szűrőprogram, de hogy őszinte legyek, személyes ismerőseim, meg általam követett netes személyiségek zenével való kapcsolatának szemléléséből arra a talán alaptalan, és mindenképp rosszmájú megállapításra jutottam, hogy az általad leírt jelenségről panaszkodó emberek, meg a zenéről való panaszkodást magánál a zenekeresésnél szorgosabban űző emberek halmazainak metszete akkora, hogy a kettő közel teljesen fedi egymást.
2017. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elég sűrűn keresgetek zenéket, előzetes szubjektív csoportosítás nélkül. Bármire nyitott vagyok ami egyedi.

"Régen" bevált módszer volt olyan kiadók csatornáit követni akik minőségen kívül semmi egyebet nem közöltek le, adtak ki. Ez volt a szűrő. És itt csak a popkultúra elektronikus vonaláról beszélek, hisz itt ömlesztik ránk a legtöbb friss albumot, ep-ket, számokat. Ez a trend, nagyok az igények ami a minőség romvására megy. Ki kell adni mindent. Dallamos intró, majd valami nyakatekert, elfojtott melódia.. 98%-ra rá lehet húzni a sablont. A maradék 2%-t pedig ekkora tömegből nem lehet kiszűrni.

Én nem a rádiós toplistás zenék hallgatására ráunt, barátainak 1-1 vidám, pörgős zenéért könyörgő panaszkodó vagyok. 2 halmaz kevés ide hisz sokkal megosztóbb a kérdés. Az biztos, hogy számomra rettentő nehéz dűlőre jutni a témával és borzasztó unalom fog el a mai elektronikus zenéket csemegézve. Hozzám talán ez áll(t) a legközelebb.

25 éves vagyok, tehát nem csámcsogni akarok csak egyszerű logikus magyarázatot kapni a műfaj jellegtelenségére.

2017. máj. 25. 23:52
 4/5 anonim ***** válasza:

(Na jó, ez már a második alkalom, hogy valakiről ezen az oldalon azt hiszem, hogy egy rinyáló idióta, és magamhoz képest tirpák módon válaszolok, amire aztán tök értelmes reakciót kapok. :D )


Hát nézd, nekem ez a kérdés most sem nagyon tűnik igazán kérdésnek, de talán több konkrétum mellett, pl. ha tudnám, hogy mit hallgatsz, milyen csatornákat követtél eddig, és milyen az, ami neked nem tetszik, talán tudnék is valami épkézláb dolgot reagálni rá.


Személy szerint az általam fogyasztott elektronikus zenét két csoportra osztom: a normálisak és a furák. Utóbbi kategória az, ami esküszöm, hogy az internetes korszakban az évek előrehaladtával csak egyre jobb és jobb lesz, viszont értelemszerűen az ilyesmi zenéket a másik fél preferenciáit nem ismerve nem kezdeném el csak úgy vaktában amolyan érvként mutogatni, hogy "látod, ez új és jó zene és tök sok ilyen van!", hogy aztán illető belehallgasson és egy enyhe lefolyású agyvérzés után konstatálja, hogy én nyilvánvalóan arról akarom meggyőzni, hogy nincs igazam. Előbbire (ami leginkább a drum n bass, chillstep/downtempo, glitch-hop, dubstep/drumstep, instrumental hip-hop műfajokat érinti) való igényemet viszont simán kielégítik az ilyen független megosztócsatornák, mint MrSuicideSheep, xKitoMusic, és társaik. Ha pl. az általuk publikált kontenttel van bajod, kíváncsi lennék, hogy konkrétan mi, ezúttal nem azért, hogy kötekedjek, mert pl. ha valaki a "one hour female vocal drum n bass" keresőszóra adott legújabb aránylag népszerű találatot nem tartja épp a zenei innovativitás csúcsának, azt totál meg tudom érteni, annak ellenére, hogy én amúgy elvagyok vele.

2017. máj. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Flume, Armada Captivating, Armin van Buuren, Andrew Rayel (leginkabb a regebbi zenei a jok), Julian Calor, mau5trap csatornakat hallgatgasd, meg ajanlom a liveok playlistjeit nezegetni 1001tracklisten.
2017. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!