Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rövid ujjakkal meg lehet...

Rövid ujjakkal meg lehet tanulni jól hegedülni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott lehet e hegedülni profi szinten rövid ujjakkal vagy a hegedűhöz is fontos hogy hosszúak legyenek az ujjaim? Eredetileg zongorázni akartam megtanulni és be is szereztem egy szintetizátort de rengeteg billentyűkombináció van amit képtelen vagyok eljátszani mert egyszerűen nem érem el a billentyűket. A másik kedvenc hangszerem a zongora után az a hegedű és az a kérdés hogy van e értelme egyáltalán beszerezni egyet és elkezdeni gyakorolni vagy ugyanúgy zsákutcába futok majd mint a zongoránál?

2017. máj. 28. 14:28
 1/1 Mojjo ***** válasza:
A hegedűnek rövid a menzúrája, így viszonylag ideális rövid ujjakkal rendelkező embereknek is - vagy legalábbis ideálisabb sok másik hangszernél. Na meg lehet nyújtani, tornásztatni az ujjaidat, amik így messzebre fognak tudni nyúlni. Na nem valami hamar, idő kell hozzá.
2017. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!