Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha régen sok gitáros csak...

Ha régen sok gitáros csak három ujjal játszott, akkor miért eröltetik annyira a 4 ujjas játékot?

Figyelt kérdés

pl Hendrix, Clapton és még sok más

nekem valahogy beidegződött a háromujjas játék és elég jól el vagyok vele, bluest szoktam játszani csak


2017. jún. 13. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
És ha régen íjjal vadásztuk az őzet meg a vadgalambot, akkor minek erőltetik sokan a boltban vásárlást?
2017. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mbalage ***** válasza:

Jogos az első hozzászólás. Három ujjal is meg lehet csinálni sok mindent. Akár világhírű karriert is, ha megvan a zenei tehetség hozzá.


De ha tovább akarsz fejlődni, magasabb szintű hangszeres tudásra szert tenni (és a kérdésedből ítélve úgy tűnik, foglalkoztat a dolog), akkor legyél nyitott az újra, a többre! Nem vagyok gitáros, de akiket én ismerek, négy ujjukat használják (sőt akkordoknál néha az ötödiket is, még ha a klasszikus iskolában ezt tiltják is). Bonyolultabb dallamokat, skálákat aligha lehet három ujjal rendesen lejátszani.

2017. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, de személy szerint nekem nincs szükség a kisujjamra és sokaknak nehezebb mert kisebb kezük van, vagy ilyesmi... ilyen esetekben is totál erőltetik a tanárok, de anatómiailag nem vagyunk egyformák, persze ha vki Yngwie Malmsteen akar lenni akkor tényleg kell a 4 ujj de sokaknak nem lenne olyan egetrengetően fontos
2017. jún. 27. 23:52
 4/4 mbalage ***** válasza:

Nem a tanárok a mérvadók, ők általában azt erőltetik, amit ők maguk is megtanultak, megszoktak. Az anatómia is valóban sokszor gátat szab a lehetőségeknek - bár sok minden leküzdhető, kikerülhető. Django Reinhardt zseni volt gyűrűsujj és kisujj nélkül is, de nem azért, mert nem tanulta meg használni őket, hanem mert megsérültek...


Mégis, elsősorban az itt a kérdés, akarsz-e befektetni időt és energiát a jobb hangszeres tudásba? Vagy megelégszel azzal, amit most tudsz, mert ez a dolog nem "eget rengetően fontos"?

2017. júl. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!