Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bluetooth-os hangszóró építés?

Bluetooth-os hangszóró építés?

Figyelt kérdés

Nos, elhatároztam, hogy építek egy BT-s hangszórót. Adott hozzá 2x~10 RMS-el bíró, 75 mm-es közép-magas, valamint egy ~25w RMS-el bíró, 100 mm-es woofer. Ezt egy dobozba, 2.1-es erősítőlapkával szeretném megépíteni. Abban kérnék segítséget, hogy mégis hogyan méretezzem a dobozt, zárt legyen, bass-reflex vagy építsek bele passzív membránt/membránokat? Esetleg hangelnyelő anyaggal is béleljem? Bocsi a hosszú kérdésért.

Köszi előre is a válaszokat!



#bluetooth hangszóró #diy bt hangszóró #diy speaker
2017. jún. 18. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen típusú hangszórók?
2017. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A közép-magas:Sony MD 3106, a mély pedig: Sal SBX 1010.
2017. jún. 19. 09:04
 3/19 anonim ***** válasza:

Az SBX 1010-nek egy zárt 10 literes (nettó térfogatú) láda elég. A Sony hangszóróknak kb 2 literes szintén zárt. Fontos, hogy külön légtérbe legyen az SBX1010 (lehet egy dobozba a többivel, de belul legyen légmentesen elzárva a Sonyktól)

Miből építed a dobozt?

Milyen erősítővel hajtod meg?

2017. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Muszáj, hogy ekkora doboz legyen? Szeretném, ha hordozható lenne, egyébként MDF lapból szeretném megépíteni. Erősítőnek pedig ezt terveztem: [link]
2017. jún. 19. 21:18
 5/19 anonim ***** válasza:

8 liter alá szerintem ne menj az sbx-el.A Sony-knak 1.5 liter kell. Ez 11 liter ami kb egy 25cmx39cmx16cm (10mm vastag anyagból). Ez már hordozható.


A tápegység akkumulátor lesz?


(Ha már megvan az erősítő akkor midegy, de ha még most rendelnéd én inkább ezt választanám : [link]

2017. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, akkumulátor lesz, valamint a rendelés előtt állok még, így köszönöm a tanácsot.

Passzív membrános megoldással ne is próbálkozzak?

2017. jún. 20. 12:20
 7/19 anonim ***** válasza:
A zárt láda a legegyszerűbb és ez a legérzéketlenebb a méretezési hibákra (gondolom azért tisztában vagy azzal, hogy a minőségi hangzás messze nem a Sal termékeinél kezdődik, de gondolom nem is ez a cél). A passzív membrán meg felesleges pénzkidobás.
2017. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok vele, és köszönöm a megerősítést, valamint a fáradozásodat is. Bocsi, hogy még mindíg kérdezek, azonban azt szeretném tudni, hogy hangelnyelő anyaggal kibéleljem-e a belsejét a doboznak, valamint a megadott méretarányokhoz ragaszkodjak vagy csak elég, ha a nettó térfogathoz megyek?
2017. jún. 20. 20:22
 9/19 anonim ***** válasza:

Érdemes bele rakni csillapító anyagot.

Mivel 11 liter az össz térfogat legegyszerűbb ha vattát raksz bele, oly módon, hogy széttépkeded darabokra és belerakod a dobozba, hogy lazán kitöltse azt (ezt akkor ráérsz megcsinálni mielőtt a hangszórót csavaroznád a dobozba) Ilyen sima vattáról van szó: [link]

Vagy raksz bele "gyári" csillapítóanyagot ezt a doboz belső oldalaihoz szokták

ragasztani. [link]

Esetleg ugyanezzel a ragasztásos módszerrel üveggyapotot raksz bele.

(Ha mégsem raksz bele azt a végén is pótolhatod, ha úgy hallod, hogy nagyon "kopogósan" szól a láda)


A láda méreteit változtathatod amit leírtam (az csak egy példa volt arra a térfogatra). Az a fontos, hogy ne legyen olyan lap (hátlap oldallap alsó lap) amely területe 3x nagyobb a lekisebb lap területénél. pl. egy 6x4x3 as doboz jó, de egy 8X3x2 as már nem.


Ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok.

2017. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Erősítőnél, a hangszórók eltérő impedanciája probléma?
2017. jún. 21. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!