Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy 7,8, vagy akár 9 húros...

Egy 7,8, vagy akár 9 húros gitár miféle hangrendszert igényel?

Figyelt kérdés
Csak elgondolkodtam azon, milyen hangteknikával kell egy ilyen gitárt kihangosítani. Mert ugye, sokkal szélesebb frekvencia tartományt igényel, mint egy '' normális'' hangolásban levő sima 6 húros példány. Az ''átlagos'' gitár kihangosítására szolgáló kombók, hangládák stb... Pedig észrevételeim szerint nem szolgálnák ki rendesen, egy ilyen mély hangtartomány igényeit. Tehát a kérdésem az lenne, hogy milyen megoldások léteznek erre a problémára? A trollok kérem kerüljenek. Ha valamit nem írtam le helyesen, elnézést érte, nem vagyok egy nagy géniusz a témában, egyszerűen csak érdekel.

2017. júl. 22. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
7 húrost elbírják a normál erősítők, fölötte valami modellezős cuccal és PA-val szokás.
2017. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy kell egy modellezős kombó, és az mellé kéne venni valami pa hamgfalat? Az nem lenne megoldható, hogy pl a 8/9 húros gitárt egy multieffect-re kötöm rá, és azt pedig egy PA hangfalra? Úgy értem, hogy a hangzás türhető minőségü lesz?
2017. júl. 23. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kombó, pontosan multival szokták.

Axe-FX, Kemper, Helix, ilyesmikkel.

Persze ha BOSS GT-t vagy POD-ot kötöd PA-ra, akkor eke szar lesz a hangzás, akárhány húr is van a gitáron.

2017. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak hangszórók, amik kifejezetten szeretik a mélyre hangolt dolgokat. Celestion G12K-100-as lökőkről csak jót hallottam. Én is B-re vagyok hangolva és ilyen hangszórókat tervezek beszerezni.
2017. júl. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Sokat segítettél!
2017. júl. 24. 12:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, azokat a hangszórókat, milyen eszközbe illik beszerelni? :)) Mármint PA hangfal, vagy valami gitár kombó? Mibe való?
2017. júl. 24. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen valamilyen gitárládába. Ezek léteznek 1, 2 vagy 4 hangszórós változatban. Az erősítő + 412 gitárláda (4 db 12 colos hangszóró egy ládában) összeállítást Halfstack-nek, az erősítő + 2 db 412 gitárláda összeállítást pedig Fullstack-nek nevezik. A Fullstack általában egy döntött és egy egyenes ládából áll, ahol az egyenes van alul, rajta a döntött láda, azon pedig az erősítő.


Hogy milyen gitárládát vásárol az ember, attól függ, hogy mekkora erősítővel, milyen környezetben és milyen stílusra szeretné használni. Egy 10-20 Wattos erősítőhöz elég lehet, akár egy 112-es egyhangszórós gitárláda is, egy 50-60 Wattos hangszóróval. Van aki az ilyen megoldásokat kedveli, mert mondjuk étterembe, kis klubokba bőven elég lehet. De kemény metálhoz viszont édeskevés. Ahhoz dukál legalább egy 50 Wattos csöves erősítő (tranyósból meg inkább 100) és egy 212-es 200 Wattos láda, de inkább egy 412.


Természetesen semmi sincs kőbe vésve. Nem ez a szentírás, vagy a tuti recept. :) A jó gitárhangzásnak még rengeteg összetevője van. A legtöbb esetben elég egy jó gitár, egy jó erősítő és egy jó láda. Ez az alapja mindennek. Ha ezekben megtalálod a neked megfelelő, a szívedhez közel álló gitárhangzást, akkor jó neked. :) Ha nem, akkor meg lehet tovább finomítani a dolgon különböző effektekkel, pedálokkal.


Erősítőválasztás megint egy más téma. Peavey 5150/6505, Mesa Dual Rectifier, Krank (meg még jó pár Randall) erősítők mind olyan High Gain cuccok, amiket előszeretettel használnak lehangolt metálra. Meg kell őket hallgatni, aztán a választás az mindig ízlés kérdése.

2017. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Szintén sokat segített!
2017. júl. 25. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!