Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek ilyen (főleg magyar)...

Ismertek ilyen (főleg magyar) rap/hip-hop előadókat?

Figyelt kérdés

Olyanokat keresek, akiknek a szövegeik tükrözik a valóságot, és nem arról szólnak, hogy mekkora gengszter mindenki a csapatukból. Esetleg komolyabb témákat is boncolgatnak, kisebb társadalomkritika vagy lelki problémák, ilyesmikre gondolok. Magyarokból nem sok ilyet találtam, Tirpának volt egy pár közelítő száma, de olyat keresek, amiben nincs annyi káromkodás, emellett hasonló, durva hangzással rendelkeznek, nem a poposított Wellhello feelinget adják (velük sincs bajom, mielőtt valaki betámadna, csak nem az én fülemnek való :D).


Külföldiből jópárat ismerek, de azért azt is elfogadok. :D


Nem vagyok jártas a rap/hip-hop zenékben, de szeretném bővíteni a listámat, hogy minél színesebb legyen, és ne ragadjak be pár szubkulturába.



2017. júl. 28. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyarral nem tudok szolgálni, de ha az igazságról akarsz hallani szövegeket és olyan " legendás idézeteket" akkor Tupac zenéit ajánlom persze van benne káromkodás és gengszterkedés, de pl az only god can judge me című számnak vagy a Do For Love-nak elég mély mondanivalója is.
2017. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Steve Antal
2017. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy jártas egy kifejezetten óriási és sokszínű műfajban, de érdekel, akkor javaslom, hogy ne magyar előadókkal kezdd (vagy legalább semmiképp se velük fejezd be). Illetve ha a hip-hoppal akarsz ismerkedni, ne utasítsd el a gengszteres dicsekvős hozzáállást! Az sok esetben csak amolyan műfaji megkötés, és sok gangsta rap előadónál (az előző válaszoló 2Pac-ot írta, de igaz ez az N.W.A-re, meg a Public Enemy-re is) a menőzés és kötekedés kéz a kézben jár az érzelmi töltettel és társadalombírálattal. Meg vannak olyan előadók, akik javarészt gengszter-karakterben rappelnek, de vannak komoly számaik, amik szintén jól sikerülnek, pl. Wu-Tang Clan. És ha már Wu-Tang Clan, sok esetben az agresszív, önfényező hozzáállás olyan hatalmas szókinccsel, kreatív szófordulatokkal és zseniális humorral van megvalósítva, hogy azt kár teljesen elutasítani.

(ha ezzel eddig is így voltál, csak érdekel valami más, akkor persze ezt a bekezdést vedd tárgytalannak és bocsánat, hogy húztam az idődet :D )


De hogy válaszoljak is a kérdésre, magyar nyelvű, és gangsta-hozzáállást többnyire mellőző, kreatív előadót egyet tudok: Bobafett. Nagyon érdekes és kreatív zenész. És ezzel ki is fogytam a magyar nevekből, de ha a nyelvet leszámítjuk, tudok még párat, amik/akik megfelelnek a leírásodnak...


Amerikaiból nem tudom vágod-e a kilencvenes években, kétezres évek elején virágzó indie-rap szcénát, de ha nem, mindenképp nézz utána az Atmosphere-nek, akik azon kultúrkör legjelentősebb alakjai voltak. A duó rapper fele, Slug a legjobban rappelő fehér MC véleményem szerint, és mélyen tisztelt figura az érzelmi témákhoz, sebezhetőséghez való hozzáállása miatt. Gyakorlatilag ő kezdte el azt, amit általában Eminemnek tulajdonítanak.


Ha nem félsz néha közel értelmezhetetlennek tűnő szövegekben tartalmat keresni, ajánlom Aesop Rock-ot, a műfaj legnagyobb szókinccsel rendelkező előadóját, aki képes egy mondatban összefoglalható "sztorikról" lenyűgözően művészi dalokat írni. Van egy dala, ami két sztori a két tesójáról, az egyik az, hogy az öccse baseball-meccsén az edző leüt egy prérikutyát az ütővel, a másik meg az, hogy a bátyját nem engedte el az anyjuk Ministry koncertre, mert félt a "sátánista" zenétől. Ebből a két kis családi anekdotából képes volt a csávó alkotni egy elképesztően jól megírt, jó humorú, és érzelmi tartalommal meglepő módon valamennyire bíró szöveget. De ez csak egy példa, írt ő már dalt a macskájáról, meg arról is, hogy éjszaka elment a városba fánkot enni.


El-P hasonló kategória, nagyon elvont, nagyon kreatív rapper, Aesop Rock-kal ellentétben viszont személyes témák helyett sokszor társadalomkritikára megy rá, kedvelt témája a mindenféle disztópikus jövőképek.


Kendrick Lamar-ról valszeg nem ebben a válaszban fogsz először hallani, de ha mégis, akkor most azonnal hagyd abba az olvasást, és hallgasd meg a To Pimp a Butterfly című albumát, mert zseniális. Az az album gyakorlatilag a progresszív rock műfaj hip-hop megfelelője.


Ha vevő vagy az extrémebb, határfeszegetőbb hangzásokra, hallgass bele Clipping számba. A trió egy rapperből, egy filmzeneszerzőből és egy noise-producerből áll, és pontosan úgy is hangzik, mint amit ezen kombó eredményeként képzelnél. Nagyon átgondolt, sztori-szerű szövegek, nagyon fura, zajos hangzás. Van egy daluk, ahol egy kazetta tok összecsukását használták dobhangként, meg a személyes kedvenc dalom tőlük az, amiben az egész instrumentál az ébresztőóra hangja.


Ha meg vevő vagy a durván extrém és elborult zenére, ami már csak féllábbal lóg bele a hip-hop besorolásba, akkor hallgass bele a Death Grips nevű zenekar munkájába. A szövegek nagyon nem olyanok, mint az eddig felsorolt előadóknál, de gangsta rap-esnek sem mondanám őket, közelebb állnak a metamfetamin-függő öngyilkoshajlamú skizofrén tömeggyilkos lelkületéhez... Az még belefér? :D


És végül muszáj vagyok megemlíteni a kedvenc hip-hop előadómat, Nujabes-t, aki nem rapper, hanem producer/DJ, nagyon nyugis, jazz-es hangzás jellemzi, az albumain megszólaló rapperek pedig egytől egyig zseniálisak. A zene és alkotás iránti szeretet a leggyakrabban előforduló téma az albumain. Ha akarsz hallani egy olyan számot, ami konkrétan összegzi a különbségeket egy mainstream gengszterkedő, meg egy költő underground rapper között, úgy, hogy nem fordul át az egész egy ilyen intellektuális maszturbációba, akkor a Think Different című dala kötelező.


Remélem tudtam valami jót mondani. :)

2017. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én anno a magyar hip-hop közeggel kezdtem, azóta átestem jópár stílusváltozáson (volt itt rock, amerikai pop, reggea), és végül 2015 közepén rátaláltam a kpopra, amellyel új fejezet nyílt az életemben.


Bla, bla, bla, nem foglak ezzel untatni, hiszen nem ezt kérdezted, de csak annyit mondok, hogy amiket most felsorolok, azok a Koreában tevékenykedő rapperek, és csak egy-kettő van benne olyan csapatban, amelyet a legtöbb téves ember "pink mindenhol és tánci táncizunk" fajtának gondol.


Elsőre teljesen nevetséges és furcsa lehet, sőt, az is valószínű, hogy ignorálod majd a kommentem, de egy próbát mindenféleképpen megér, mert hiába idegen, a nyelv gyönyörű, ezek a művészek pedig még szebben játszanak vele.



Tehát akkor, férfiak:


Drunken Tiger/Tiger JK - a koreai hip-hop atyja

Bizzy - Tiger JK jobb keze, legendás rapper

Dynamic Duo - Korea elsőszámú rap duója

1llionaire - Dok2, The Quiett és Beenzino rapperek által alakított kiadó, mindhárman legendának vannak címezve (ismertetőjelük a Rolexük) Dok2 12 éves kora óta ír dalokat

Jay Park - egykori 2pm (kpop csapat) tag, ma sikeres szóló előadó, saját kiadójának (AOMG) igazgatója

Simon D - AOMG rapper, igazgatóhelyettes

Zico - idol rapper (csapatban van), underground szinten elismert

Dean - koreai-amerikai r'n'b énekes

San E - "divatrapper", pop hangzású zenét is csinál

Keith Ape - Hi-Lite rapper, készített OG Maco U guessed it c. számából egy covert (It G ma/Never forget)

Gray - AOMG előszámú producere

Loco - AOMG rapper

Dumbfoundead - LA rapper

DPR LIVE - leghíresebb dala az EUNG freestyle több másik rapperrel

Punchnello - HIGHGRND rapper, jelenleg versenyez Korea #1 rap showjában (show me the money)

Junoflo - Fheel Good Music (Tiger JK kiadója) rapper

Microdot - új-zélandi rapper

BeWhy - Show me the money 5 nyertes

Cjamm - smtm 5 2. hely

Bobby - idol rapper, SMTM 3 nyertes

B.I - idol rapper (ugyanaz a csapat, mint Bobby), smtm 3 versenyző

Mino - idol rapper, smtm 4 versenyző

T.O.P - idol rapper (régebbi generáció), underground rapper, a "nemzet fiúcsapata" főrappere

G-Dragon - idol rapper, inkább művész, mint rapper, nem underground eredetű, de elismerik

Kush - YG producer (YG=kiadó, ahol Bobby, B.I, Mino, T.O.P, GD van)

Crush - r'n'b előadó, Dynamic Duo kiadójának (Amoebe Culture) tagja

Zion. T - volt Amoebe Culture tag, most a YG-nál van, r'n'b előadó

Tablo - YG producer, rapper, az Epik High nevű hip-hop csapat tagja



Ezermilliárd csillag van még férfiak között, most írok egypár nőt is, hogy legyen felüdülés


LE - idol rapper, underground háttérrel, jelenleg az EXID nevű lánycsapat tagja, producer másik lánycsapatoknak

Tasha/Yoonmirae/T - A koreai hip-hop anyja, Tiger JK felesége, félig fekete, underground rapper

Yezi - a Fiestar nevű lánycsapat főrappere, beceneve "Crazy Dog"

Heize - r'n'b előadó, rapper

KittiB - underground rapper, r'n'b előadó

Yubin - volt Wonder Girls tag, idol rapper, jelenleg csapat nélküli MC

Jiyoon/Jenyer - volt 4minute tag, volt idol rapper, jelenleg szóló előadó, művész

CL - rapper, aki az idolsága miatt lett rapper, de elismerik undergroundba is. Rengeteget rakott a női hip-hop előadók imidzsébe, de inkább művész, mint rapper.

Cheetah - az Unpretty Rapstar (=smtm női változata) 1 évadának nyertese

Jessi - volt Lucky J tag, szóló rapper, bad girl, Unpretty rapstar 1 második helyezés

Hyoyeon - idol "rapper", csak éppen alig kap két sort, Girls' Generation tag, inkább táncos.

Exy - cuki lánycsapat WJSN/Cosmic Girls tag, a csapat producere/dalszerzője.



Tisztában vagyok vele, hogy elsőre nem fog tetszeni, ha megnézed, sőt, lehet, hogy meg sem nézed, de azért remélem egy-kettőbe belelesel. :D



Ezt csak azért írtam le, hogy felhívjam a figyelmed erre a műfajra, azért, hogy ne ragadj bele pár szubkultúrába, ahogy te mondtad. :D

2017. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Wooooooooooooooooow...... Azt az eget mennyit kaptam :o Erre nem számítottam! Köszönöm szépen mindenkinek!!! :D Jesszus, de ledöbbentett :o :D


3-as: Lecsekkoltam párat, néhányat azelőttről is ismertem (picit), és még jó sok van hátra, de mindet meghallgatom :D És nem tartottam be Kendrick Lamar-os kérést, bocsi :c :D


4-es: Nincs bajom a koreai stílusokkal, szóval ennek is nagyon örültem (tényleg nagyon :D). Bár eddig csak Kpop-ot hallgattam, most majd megismerem a hip-hop/rap részt is. :D Nem csak egy-kettőbe, az összeset lecsekkolom ^^


Tényleg köszönöm szépen! Örömmel tölt el, hogy ilyen válaszokat kaptam :333 :D Rendesen sokként ért :D

2017. aug. 5. 16:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Én két magyart tudnék mondani, az egyik az Akkezdet Phiai, a másik DENIZ, de neki is inkább a régebbi számai. :)
2017. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Steve Antal

Tkyd

Day

Deniz

AKPH

Knozah B

Killakikitt ( Keves ilyen szamuk van de ezek azok: Itt az ido, Idegen, Lehettem volna)

Flemm

2017. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hallgasd meg NB- Belépő című albumát. Talán a legjobb amit a műfajban hallottam magyarul.
2017. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én már nem a fiatalságot képviselem a 36 évemmel, de szeretem a hip-hopot változatlanul. Az oltogatós, menőzős, gengszterkedős előadókat sosem szerettem, viszont szerencsére van pár olyan magyar előadó, akik jól tolják, jó zenére, és tartós gondolatokat. Ha ezeket hallgatom, otthon érzem magam. Ezek:

1.ASK-Hazai Márka: (C-Wosh, Dream, Friiz, Ist1, Papa Chef, Apes), Ryzo(ék: Rawmatik, Asimaboru, Alabama..)

2.Drap (Logbasan, 100killah, Coy{ex Töredék}), 3.Kriminálosok: (Faktor, Bankos, Norba, Zsola, Rapa, Azúr, Nospa, Zenk)

4.Funktasztikus

5.Ready

6.Broavazból a Phat

7.Bobakrome

8.Eccentrics (Akai astronauts)

Hát engem csak ezek érdekelnek, sajnos egyre kevésbé aktívak, érdemes figyelni őket

2019. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én már nem a fiatalságot képviselem a 36 évemmel, de szeretem a hip-hopot változatlanul. Az oltogatós, menőzős, gengszterkedős előadókat sosem szerettem, viszont szerencsére van pár olyan magyar előadó, akik jól tolják, jó zenére, és tartós gondolatokat. Ha ezeket hallgatom, otthon érzem magam. Ezek:


1.ASK-Hazai Márka: (C-Wosh, Dream, Friiz, Ist1, Papa Chef, Apes),

2.Ryzo(ék: Rawmatik, Asimaboru, Alabama..)


3.Drap (Logbasan, 100killah, Coy{ex Töredék}), 4.Kriminálosok: (Faktor, Bankos, Norba, Zsola, Rapa, Azúr, Nospa, Zenk)


5.Funktasztikus


6.Ready


7.Broavazból a Phat


8.Bobakrome


9.Eccentrics (Akai astronauts)


Hát engem csak ezek érdekelnek, sajnos egyre kevésbé aktívak, érdemes figyelni őket

2019. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!