Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek neki? (zongora...

ZyxNoname kérdése:

Hogyan kezdjek neki? (zongora tanulás)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és szeretnék megtanulni zongorázni, de nem tudok kottát olvasni (és ez elengedhetetlen hozzá). Mindenképp tanárhoz járnék de nemtudom hogy ott ő megtanítana-e kottát olvasni. Már 2 éve gitározok(ha ez számít valamit) azt magamtól tanultam meg hobbi szinten. Milyen zongorát vegyek majd magamnak? (olyanra gondoltam ami nem kerül többe 200000-220000-nél - akár használt is érdekel csak nem vagyok képben mi számít jó márkának) Majd szeptember végétől kezdenék tanárhoz járni. Előtte vegyem meg a zongorát vagy kérjem ki a tanácsát hogy milyet ? És tényleg így érdekelne az is hogy hogy zajlanak az órák? Heti 2* elég lenne járni? (nagyon drágák a tanárok itt Budapesten 4000/óra amit találtam-és ez volt a legolcsóbb)

2017. aug. 21. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Kottát olvasni megtanítanak. De addig ne vegyél semmilyen zongorát, amíg az alapokat nem tanulod meg.
2017. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én nem tudok játszani egyiken sem. Okostelefonra azonban lehet letölteni gitár és zongora szimulátort/programot. A gitáron össze-vissza vannak a hangok. Még egy boci-boci tarkár se tudok vele lejátszani. A zongorán pedig sorba vannak a hangok és sokkal gyorsabban meg lehet találni őket. Szerintem egyszerűbb zongorán lejátszni egy dallamot. Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogyha gitáron tudsz játszani, akkor zongorán is gyorsan megfogsz tanulni szerintem. Én telefonon szoktam néha kikapcsolódás képpen zongorázgatni. Persze telefonon nem lehet megtanulni, mert egyszerre nem lehet sok billentyűt lenyomni, mivel bele se fér egyszerre a képernyőbe az egész zongora.
2017. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BrekiX ***** válasza:

Szerintem először menj el tanárhoz,ő megtanítja az alapokat,és kérdezd meg a jó zongoramárkákról. (javaslom a hangszerboltokat,nem a rendelést)

A zongoratanulásba beletartozik a kottaolvasás tanítása is. Ha tényleg ilyen drágák,akkor ennyi pénzért ezt is megtaníthatják neked. (mondjuk énekórán,vagy szolfézson szokták ezt elsajátítani a tanítványok)

Csak akkor vegyél zongorát,ha még több hónap után is tetszik a hangszer. :) (nekem is van,250ezres)

2017. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 1. Osztályos korom óta zongorázik, jelenleg 6. vagyok. Biztos megtanítanak kottát olvasni, meg hogy melyik melyik billentyű meg hogy hogy kell leírni az adott hangot stb. Később jönnek a könnyebb darabok, majd a nehezebbek, de otthon is kell gyakorolják mert anélkül lassan fogsz haladni
2017. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!