Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen tényezőkre kell odafigy...

Milyen tényezőkre kell odafigyelni elektromos gitárhoz való kábel vásárláskor?

Figyelt kérdés
Az Ibanez RG421EX Black Flat típusú gitáromhoz szeretnék venni, viszont nem tudom, milyen szempontok a mérvadóak, illetve hogy ehhez a típusú gitárhoz kifejezetten passzoló kábel van-e.

2017. aug. 21. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, sokan azt mondanák, hogy csakis aranyozott Neutrik csatlakozós kábelt vegyél, mások azt, hogy csakis fonottat, megint mások megint valami mást. Igazából majdnem édes mindegy melyiket választod. Természetesen vannak márkák, amik strapabíróbbak, jobb az árnyékolásuk, minőségibb anyagból vannak. De én füredtem már be Planet Waves, Bespeco, Warwick kábelekkel is, pedig ezek már nem annyira gagyi márkák (na nem is a legjobbak). Amit ismerőseim közül sokan dicsérnek azok a Fender és Vox kábelek. Mintha egy Fender kábelem nekem is lett volna valamikor, ha jól emlékszem az tényleg viszonylag sokáig húzta.


Szóval próbálgatni kell, aztán idővel úgyis megtalálod azt, amelyik számodra ideális. A hosszát és a csatlakozó formáját érdemes figyelembe venni. Otthonra elég a 3 méteres, talán még próbaterembe is. Kisebb színpadra 5-6. Nagyobb színpadra meg a csillagos ég, de oda majd úgyis veszel egy vezeték nélkülit. :)


Menj be bármelyik hangszerboltba és kérj egy gitárkábelt. Segíteni fognak.

2017. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szükségesnél ne legyen sokkal hosszabb, azon túl, hogy fölösleges, a hang rovására is megy. Ne legyen merev, a csatlakozók legyenek strapabíróak.

A többi ízlés dolga, nincs kifejezetten a gitárodhoz passzoló sem, meg ellenjavalt sem, hangban viszont határozott különbségek lehetnek.

https://www.youtube.com/watch?v=DMfp73Z_sNk

2017. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Esetleg az, hogy 6.3mm-es vagy 6.4mm-es keresztmetszetű kell-e hozzá, mert azt sehol sem találom (már ha számít)
2017. aug. 21. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szabvány méret. 6,3mm vagy negyed collos, egyre megy.
2017. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!