Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik hangszeren lenne...

Melyik hangszeren lenne érdemes elkezdeni játszani?

Figyelt kérdés

Csomo hangszer tetszik. Most elkezdtem szájharmonikázni de csak hobbi szinten. Mivel imádom a bluest és a jazz t ezért gondolkodtam a saxophonon. Már rég szeretnék elkezdeni zongorázni is cdak félek h ahoz merevek az ujjaim. Gitárt mindenképpen venni fogok és otthon szintén harmonika mellett hobbibol fogok játszani. Ami még tetszik az a hegedű.

Az összes ugyan ugy tetszik csak nem tudom h melyiken lenne érdemesebb komolyan elkezdeni tanárnál. Harmonika meg a gitár az alap hobbi de lehet h a gitárt kéne továbbfejlesztenem és majd csak késöbb a többit? Vagy a zongorát még nem késő?

17/F



2017. aug. 25. 01:14
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
100%
Semmi nem késő. Soha. A kérdésre pedig az a válasz, hogy amelyik a legjobban tetszik, amelyik a legjobban vonz. :)
2017. aug. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A viola da gambát ajánlom. Miért? Mert senki nem játszik rajta blues zenét.
2017. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

zongora,gitár,szaxi ez a három tényleg baromi jó

nem vagyok jártas benne de a zongora és a szaxi kissé drága hobbi, a gitárral olcsón ki lehet jönni

2017. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a gitárt ajánlom. Én is próbálkoztam vele, és az alapokat nagyon gyorsan el lehet sajátítani. :)
2017. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gitar tunik a legolcsobbnak, legkonnyebbnek, legelehrtobbnek. Hegedu, zongora nagyon nehez hanszerek keves gyakorlassal csak a kedved megy el tole nem jutsz sehova. Ha meg professzionalis szinten szeretnel foglalkozni vele, azt csal belso indittatasbol lehet, ha belulrol erzed hogy a hangszer teged valasztott.A kor nem igazan szamit.
2017. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
70%

@5: a helyzet az, hogy nehézségre csak talán a hegedű emelkedik ki a többi közül, tekintve, hogy nem temperált hangszer, így sebészi pontossággal kell matatni a fogólapon. A zongora nem nehezebb kezdésnek, mint bármelyik másik hangszer, sőt. A két kéz független játékát nehéz megtanulni, de az is megy idővel. Ha az ember kezdésnek mondjuk akkordozni akar megtanulni, az pont ugyanolyan könnyű, mint egy gitáron, sőt, tulajdonképpen könnyebb. Ha nem egyszerre verjük az akkord minden hangját, hanem arpeggio-kat játszunk, az is talán a legkönnyebb minden felsorolt hangszer közül. És pofátlanul jól hangzik :) Szokás is mondani, hogy a kezdő zongoristát úgy lehet felismerni, hogy túltolja az arpeggio-kat :)


A gitár meg pont ugyanolyan árfekvésű hangszer, mint egy hegedű, vagy egy alt szaxofon, a különbség csak annyi, hogy jóval (értsd: jóóóval) több az olcsó, vacak tucatgyártott izé, ami ugyan megszólalásig hasonlít egy gitárra, de megszólalás után már elég kevéssé. Egy értelmes tisztafa gitárt, a hegedűkkel párban 200k felett érdemes keresni. Persze vannak jóval olcsóbb tanulóhangszerek - ahogy hegedűnél is. És az alt szax-al is hasonló a helyzet.


Szóval nem, sem árban, sem "jajj de könnyű kezdetben" okok miatt nem ajánlom a gitárt. Akkor ajánlom a gitárt, ha gitározni szeretne.

2017. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na egen, igazából nem olcsóbb egyik sem....:)
2017. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:

@7: mondjuk itt meg talán a zongora ugrik ki kicsit. Meg ha tenor szaxofont akar venni, ott még a megbízhatóbb, bevállalható tanulómodellek is kissé húzósak árban.


Zongoránál egy 150-200 ezer alatt nem nagyon vennék használt pianínót sem, ha meg digitálist akar, akkor újonnan egy 250 ezer körül van az alja. Megvan a veszély, hogy valaki valamiféle szintetizátoron akar kezdeni, ami jól nem fogja megtanítani őt helyesen hangsúlyozni, meg a nem súlyozott billentyűzetek miatt tök máshoz szokik a keze, amihez kellene, szóval ott szerintem eléggé észnél kell lenni kezdő hangszer vásárlásnál is.

2017. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:

Kérdező, még egy dolog. Ha szerinted a zongorához merevek az ujjaid, akkor a gitár, meg a hegedű is ugyanúgy esélytelen. Mindkét hangszernél kell, hogy táncoljanak az ujjak a fogólapon rendesen. (Nem beszélve arról, hogy ha ujjal akarjuk pengetni a gitárt, akkor ott sem lehetnek merevek. Meg hegedűnél pizzicato-hoz sem jön túl jól a merevség.)


Szóval a zongorát ne amiatt ejtsd, hogy merevek az ujjaid, mert akkor a többit is ejtheted ugyanúgy. Inkább dolgozz azon, hogy lelazuljanak azok az ujjak, hogy tudjanak megfelelően mozogni. Ajánlom ehhez, hogy


a, tanulj meg rendesen, 10 ujjal, vakon gépelni, ahogy azt kell. Amúgy is jól jöhet. Tökmindegy milyen gyorsan gépelsz most 2-3-4-5 ujjal.

b, vegyél legalább két pár chi kung golyót. Az még jobb, hogy az egyik pár kisebb, kezdő, a másik eggyel nagyobb.

[link]


Felejtsd el a maszlagot, amit hozzáraknak ezekhez a golyókhoz, és kezdj el velük gyakorolni pusztán a kézügyességed fejlesztése miatt - remekül le tudja lazítani a beállít ujjakat.

2017. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem nem fogalmaztam egyértelmüen. Gitározni és harmonikázni mindenképpen fogok. Csak a gitárnál annyi a dolog, hogy csak akordozzak otthon vagy komolyabban kezdjem el tanulni. A golyók érdekesen hangzanak. Mindenképp ki fogom próbálni.
2017. aug. 26. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!