Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hosszú a Bojtorján...

Milyen hosszú a Bojtorján együttes Mellékvonal című száma?

Figyelt kérdés

Mutatok két linket:

[link]

Ez úgy írja, hogy a szám 5 perc, 50 másodperc.


[link]

Eszerint meg 3 perc, 30 másodperc.

Nem tudom, hogy a két honlap közül melyiknek van igaza. A dalt nem adták ki CD-n. Bár letöltöttem a szám digitalizált változatát, de nem tudom, hogy digitalizáláskor levágták-e a szám elejét vagy a végét. A szám nincs fent a Youtube-on. Csak az tudja, hogy igazából milyen hosszú a Bojtorján együttes Mellékvonal című száma, akinek megvan hanglemezen (vinilen).



2017. okt. 11. 17:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdezem: akinek megvan bakelit lemezen vagy műsoros kazettán az 1989-ben cím nélkül megjelent Bojtorján lemez (amelyiken rajta van a Mellékvonal), annak nincs internete?
2019. júl. 14. 10:20
 2/3 TR75 ***** válasza:

A hanglemez alapján a szám 3:30, ha a képet megnézed, a sáv semmiképpen nem egy majd' 6 perces számot mutat (főleg, hogy az előtte lévő dalt 4:25 hosszúnak jelzik a borítón):

[link]

Az utána lévő dal is 3:31 hosszú, a sáv is csak egy kicsit hosszabb (mivel beljebb van).

A Discogs is 3:30-at ír (ugyan azt is emberek szerkesztik), egyedül az általad linkelt progressiverock.hu írja a dalt 5:50-nek, ami szerintem elírás.


Az viszont előfordulhat, hogy amúgy a dalnak van egy ki nem adott 5:50 hosszú változata (mondjuk rádióban leadták valamikor), de csak így fért rá a hanglemezre (van ilyenre példa bőven, Jean Michel Jarre En attendant Cousteau című albuma csak CD-n jelent meg teljes hosszában, nagylemezen és kazettán a címadó szám 22 perces a teljes szűk 47 perc helyett; a Boney M. Ribbons Of Blue című dala sem fért fel teljes hosszában az Oceans Of Fantasyre /1979-es album/, a 4 perces muzsikát rövidítették le nagyjából 1 és 2 perc közötti időre. Viszont az album CD kiadásán sincs rajta teljes egészében /ami miatt a rajongók is kiakadtak/, csak a ritkaságok között).

2019. júl. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki a [link] tulajdonosa. Sehogy sem tudom felvenni a kapcsolatot a honlap tulajdonosával. Bár van a honlapon E-mail cím, de a honlap tulajdonosa nem nézi meg az E-mail-emet.
2019. aug. 3. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!