Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a zenékről, mint pl. rap, dubstep, electro, stb, amit a fiatalok nagy része hallgat?

Figyelt kérdés

2017. nov. 20. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Három teljesen különböző dolgot tettél egymás mellé, amikről még egybevéve se mondható el, hogy a fiatalok nagy része hallgatja, nem hogy külön-külön.

A dubstep utoljára 2012-ben volt releváns, és akkor se hallgatta a fiatalok nagy százaléka még Skrillex-et se, illetve máig rengetegen abban a hitben élnek, hogy a műfaj definíciója annyi, hogy furcsa hangzású, basszusos elektronikus zene. Én alapvetően azt szoktam mondani, hogy bírom a stílust, de elég válogatós vagyok benne, amit viszont szeretek, azt általában nagyon, ez a dal pl. egy csoda: https://www.youtube.com/watch?v=LZ73Hy7ob-A

A rap nem egy zenei műfaj, hanem egy vokális performansz forma. Azt mondani, hogy valaki rappet hallgat olyan, mint azt mondani, hogy valaki éneklést, vagy hörgést, vagy hangszereket hallgat. Nem írtál le vele egy műfajt, de feltételezem a hip-hopra gondoltál, amit a progresszív metál mellett a kedvenc zenei stílusomnak tartok, kulturális, meg közösségi szempontból hozzám talán közelebb állónak is érzem, mint a progmetált. Sok nagy kedvencem ebből a stílusból kerül ki, sokat tudnék beszélni róla, bár téged nem tudom mennyire érdekel, tekintve, hogy nem a "fiatalok" felé intézted a kérdést, csak hivatkoztál rájuk.

Az electro-val, mint műfajjal annyira képben nem vagyok, inkább csak az elődjeivel, és utódjaival, de amit olvastam róla, nehéz is behatárolni. Vannak kétségeim, hogy ha az utódműfajokat nem számoljuk bele, akkor mennyire hallgatja a fiatalok egy jelentős százaléka, ugyanis a nyolcvanas-kilencvenes évekre tehető elsősorban a relevanciájának a csúcspontja.

Valamiért az az érzésem a kérdésről, hogy nem igazán tudod, hogy mit is kérdeztél, de nagyon szívesen olvasnál pár olyan választ, hogy "hurr durr, ma már nincsen jó zene, a fiatalok igénytelenek, beeee".

2017. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval. Fogalmad sincs mi az az e-house, dubstep. Amire te gondolsz az az electro pop, future bass es tarsai... Ezek a mufajok szerintem is gagyik, egy e-house teljesen mas, mint ami a vivan megy chainsmokers, marshmallow es selejtes tarsai. Azt ajánlom picit nezz szet jobban ebben a műfajban es a tobbi electro mufajban is, utana rajossz, hogy hulyeseget kerdeztel.
2017. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!