Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok ajánlani hegedűt?

Tudnátok ajánlani hegedűt?

Figyelt kérdés
Régebben már sikeresen megtanultam fúvós és pengetős hangszeren játszani, de úgy érzem egy vonós hangszerrel lenne teljes az élet. :) Gondolkoztam csellón, de úgy érzem a hegedű közelebb állna hozzám, sajnos eddig egyikhez sem volt szerencsém, így nem nagyon értek hozzá, egyes hangszerboltban pedig nem túl segítőkészek (legalábbis a gitárt is csak úgy hozzám vágták, pedig valami kezdőt szerettem volna, de teljesen mást adtak), ezért itt kérnék egy kis segítséget, hogy kezdőként mit ajánlotok? Profik és amatőrök véleménye egyaránt érdekel. :)

2017. dec. 15. 00:59
 1/9 A kérdező kommentje:
(Hát a témát szépen elszabtam, elnézést, át tudom rakni?)
2017. dec. 15. 01:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hegedűs, de a Stentor hegedűkről nagyon sok jót hallottam zenésztársaktól.
2017. dec. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:

Intézkedtem, hogy átkerüljön a kérdés a megfelelő kategóriába.


Mennyit szánnál a hegedűre?

2017. dec. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kezdőként 30-40 ezernél többet szerintem nem költenék, bár nem tudom az ilyen árban lévők mit tudnak, ezért érdeklődöm. :)
2017. dec. 15. 09:39
 5/9 Mojjo ***** válasza:

Ebben az árkategóriában sajnos nem tudok hegedűt ajánlani, sőt, inkább lebeszélnélek arról, hogy ennyiért bármilyet is vegyél.


Ezeknek a hegedűknek nem is az a fő baja, hogy nincs valami jó hangjuk - bár az tény, de azzal még lehetne együtt élni -, hanem az, hogy használhatatlanok, és pontosan a kezdőknek a lehető legrosszabb, ha ilyenen kísérelnek meg megtanulni hegedülni. Rendkívül rossz hangolókulcsokkal szokás őket szerelni, alig hangolhatóak, a hangolást nem igazán tartják. Márpedig ez egy temperálatlan hangszernél, ahol te magad képzed a hangot, centre pontosan te kontrollálod a hangmagasságot azzal, hogy pöccre meghatározott pozíciókhoz rakod a kezed, ennek még nagyobb a jelentősége, mint egy gitárnál. Gitárnál odateszed az ujjad a teszem azt, harmadik bundhoz, és nincs nagy jelentősége, hogy pár mm-el erréb, vagy arréb sikerült. Ha hamis a megszólaló hang, tudod, hogy hangolni kell. Itt, hegedűnél nagyon is van jelentősége minden mm-nek, ha egy nagyon kicsit is máshová rakod az ujjad, mint kéne, már hamis a hang. De kezdőként, játék közben azt nem fogod tudni, hogy huhh, elszúrtad és nem sikerült sebészi pontossággal eltalálni a pozíciót, vagy elmászott a hangolás. És minden hang megszólalása után ezt nem ellenőrizheted. Egyszerűen megöli a tanulást ez a probléma.


Még nagyobb gond a híd kialakítása. A híd magasságának és ívének nagyon pontosnak kell lennie. Ha a híd túl magad, egyrészt kényelmetlen lesz játszani, másrészt intonációs gondok lehetnek. Ha az íve nem megfelelően van kialakítva - ami az olcsó hegedűknél előfordul, különösen az E-húrnál lévő erőteljesebb lejtés szokott a kelleténél laposabb lenni - akkor pedig a helyes vonókezelést lesz lehetetlen megtanulni. Pont a kezdők számára a lehető legrosszabb. Nem minden olcsó hegedű lesz teljesen biztosan ilyen, de nagyon nagy a kockázat.


Én azt ajánlom, hogy szánj erre többet, vagy ha most nem megy, hagyd egyelőre és gyűjts még hozzá. Egy 70 ezer körülért már vannak emészthető minőségű Gewa hegedűk pl, vagy 80-90 körülért bevállalható Menzelek.

2017. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, közben jobban utána tudtam nézni az áraknak és valóban jobb, ha többet szánok rá (mondjuk egy hangszernél szerintem tényleg megéri). Köszönöm a részletes választ! Az olcsóbb kategóriát ki is húzom a listából.
2017. dec. 15. 12:03
 7/9 Mojjo ***** válasza:
Amúgy a legtöbb általános hangszerboltban szimplán nem értenek a hegedűhöz. Leginkább a gitárhoz, esetleg a zongorához/szintikhez, de a hegedűhöz nem. Esetleg a Victoria Music nevű hangszerboltot tudom ajánlani Budán, a Mammut mögött, az ottaniak elég jól ott vannak a szeren szakmailag, fognak tudni segíteni hegedűvel kapcsolatban is.
2017. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már vol tapasztalatom, hogy sokszor tényleg nem értenek egyes hangszerekhez. Köszönöm az ajánlást, mindenképp benézek oda!
2017. dec. 15. 18:26
 9/9 anonim válasza:

Accord Music (Dohány utca, VII. kerület)

Rosé Hangszerüzlet (Hajós utca, Operánál, itt van 15% diákkedvezmény, ha van diákod)

Van még a Victoria hangszerüzlet, amit az előző is írt.

Valamint a Paulay Ede utcában a Darius Hangszerüzlet (itt gyerekkoromban egyszer átvertek, azóta nem voltam ott:D)

Én személy szerint a Rosé hangszerüzletet és az Accord-ot szeretem.

2018. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!