Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Zene

A kérdés

Mi alapján kell ujjal pengetni?

Úgy értem, honnan tudom melyik húrt mikor, milyen sorrendben kell pengetni? Nincs semmiféle zenei előképzettségem, de szeretném megtanulni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: pengetés, ujjal pengetés, fingerstyle

jan. 14. 10:59  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Erre való a tanulás.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jan. 14. 11:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem járok tanárhoz, de szeretném saját magam elsajátítani

# 2/7Időpont jan. 14. 11:14 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Bár nem írod mit, gondolom, gitárról van szó. Ha így van, vegyél egy gitáriskolát, és tanulj önállóan!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jan. 14. 11:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Upsz bocsi, régen gitároztam és ott nem jutottam el az ujjal pengetésig, most szeretnék venni egy ukulelét

# 4/7Időpont jan. 14. 11:20 Privát üzenet
Mojjo nevű felhasználó válasza:

Általában a basszust a hüvelykujj pengeti, míg a magasat a mutató-, középső-, és gyűrűsujj. A gyűrűset, ha csak lehet, érdemes is hanyagolni - ez ukulelén könnyebben meg is oldható, mint gitáron. Így a hüvelykkel pegetett basszuss szólam mellett a magas szólamot a felváltva használt mutató- és középsőujj adhatja. Olyan esetekben célszerű a gyűrűsujjat bevenni a buliba, amikor mind a négy húrt meg akarod pegetni, akár egyszerre, akár egymás után, de nem lehúzással. Ilyenkor a legvastagabb húrt a hüvelyk, a többit sorrendben pedig a mutató-, középső-, és gyűrés pengeti.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jan. 14. 12:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és, hogy mikor melyiket milyen sorrendben azt honnan hallom, a dalból? vagy ?

# 6/7Időpont jan. 14. 17:53 Privát üzenet
Mojjo nevű felhasználó válasza:

@6: Ha nem hallás után jatszol valamit, akkor tabból, vagy kottából. Ott látni fogod a hangokat. És az általam elmondottak alapján menni fog a pengetés.

Azért nézzünk egy konkrét példát:

[link]

Nézzük meg a legelső sort. Ahol vesszővel elválasztva, folytatólagosan írom az ujjakat, ott azok az ujjak egyszerre pengetnek.

Legelső ütem: hüvelyk - hüvelyk - hüvelyk

Második ütem: hüvelyk - hüvelyk,mutató,középső - mutató - középső - hüvelyk,mutató,középső - hüvelyk

Harmadik ütem: hüvelyk - mutató - középső - mutató - középső - hüvelyk - mutató - középső

Ezt az ujjsorrendet vesd össze a tabbal, meg amit fentebb írtam, és szerintem látni fogod a pengetés logikáját. Persze, ha maradt még kérdésed, tedd fel nyugodtan :)

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jan. 14. 18:19 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elektromos gitár. Gibson Les Paul modellek. Mi alapján érdemes dönteni?
Ismeri valaki a leírás alapján a szám címét?
Ennyi infó alapján felismeritek a zenét?
Ha elakartok akordozva jáccani egy számot gitáron szöveg és akordok alapján hogyan lehet eldönteni hogyis kellene pengetni?
Valaki segítene zenekeresést klip alapján?
Klipleírás alapján mi lehet ennek a számnak a címe?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Zene rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!