Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » (erősítő) Csöves, félcsöves,...

(erősítő) Csöves, félcsöves, vagy kombót választanátok?

Figyelt kérdés

Én most gondolkodom, hogy Marshall Code 100 erősítőt vegyek.

Jó oké, tudom, hogy modellezős, meg a torzítás így sz*r, meg úgy rossz, de kb 100 ezerért nem fogok kapni olyat, ami egy kicsit is hasonlít Plexi vagy Jcm 800 hangzásra.

Mit ajánlatok 100 ezer körüli erősítőért?

Még azon is gondolkodtam, hogy fejláda, de mire arra összekaparok egy kis pénzt, el is megy a kedvem.

Gitárveterán emberek válaszát várom.



2018. jan. 21. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék egy pár hangszerboltba, végigpróbálnám a kínálatukat, és ami jól hangzik a fülemnek, azt választanám.
2018. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd 300 km-re lévő hangszerboltba elmegyek, ha lesz időm...

Egy kis tanácsot kértem, hogy ti milyen erősítőt választanátok.

2018. jan. 21. 18:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire vagy hozzászokva a minőséghez és milyen az ízlésed.

Lehet megfelelő lesz egy 100 ezres modell is, de lehet azt mondod az 1 milliósra is, hogy "jó, jó de nem az igazi". Ezért írt jó választ az első, el kell menni és meghallgatni. Megéri azt a kb. 5-10 ezer Forintos utazási költséget, mert ha rosszat veszel lehet 100 ezret buksz... (Konkrétan válaszolva: semmilyet nem választanék ebből a kategóriából. Ha most ajánlanék egyet, akkor valószínűleg azt mondanád hogy túl drága. Tavaly hallottam ismerősöm egy közel 10 milliós rendszerét, és hát azóta minden rossznak tűnik. Egy tanács: ha olyan helyen leszel ahol vannak komolyabb darabok is és felajánlják hogy meghallgathatsz egy jó erősítőt, akkor utasítsd vissza, mert úgy fogsz járni mint én...)

2018. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De érted, nekem olyan kéne amin egy kicsit is hallani lehet azt a régi plexi hangzást.

Azt hallottam, hogy az ilyen modellezős erősítők nem valami nagy durranások.

Amúgy nem vagyok gazdag, mint az ismerősöd, aki 10 millióért vett hozzá minden szart.

Szerintem CODE 50 vagy 100 lesz, bőven elég 50w hogy megsüketüljön a szomszéd meg én.

Csak attól tartok, hogy valahol írták, hogy az ilyen modellezős erősítőknek nagyon gépies hangja van.

Azt pedig nagyon nem szeretném.

2018. jan. 21. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Néztem ezt a Code-ot. Hát pont ezaz, hogy ennire visszaveszel az igényekből, hogy jó lesz ez. De akkor BAROMI drága!

Brutál mód. Épp ez az, egy digitális izééért, 100 ezert, vagy a Code 100asnál 150-et kiadni?? Csak azért mert van rajta egy Marshall felirat.

150ből veszel egy jóféle csöves kombót.. Bőven!

2018. jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Kicsit spórolok még. :)

2018. jan. 22. 08:51
 7/11 kojee ***** válasza:
Amúgy az előfokcsöves erősítők egy elég jó alternatívát tudnak nyújtani, főleg abban a ropogós torzításban amit pl a plexi is produkál. Értelem szerűen dinamikában egy teljesen csöves erősítőtől messze elmaradnak, kb annyira mint ezektől hibridektől, a modellezős cuccok. 100e alatt meg régi laney tf/tfx, marshall valvestate bőven kijön. Aztán ha csak otthonra kell, akkor teljesen csöves laneyk cub/vc sorozata ugyancsak belefér a keretbe. Valamint ahogy az első is írta, elmenni-megnézni-meghallgatni, mert élőben azért minden máshogy szól, mint hangfalon/fülesen keresztül.
2018. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én is valvestate-en gondolkodtam ilyen árban.

Szerinted ez? Marshall Valvestate VS265

2018. jan. 22. 09:10
 9/11 kojee ***** válasza:
Környezetemben 3 személy is boldog felhasználója a Marshall valvestate szériának.
2018. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2018. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!