Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akkordot használjak B...

Milyen akkordot használjak B helyett? (gitáron)

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 21:04
 1/5 Mojjo ***** válasza:

???


Miért kéne mást használnod? Használd a B-t. Csak arra figyelj, hogy angolszász B, vagy magyar/osztrák B. Ez utóbbi angolszász területen Bb, még az előbbi magyarul H.

2018. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért,mert nem tudom lefogni a B akkordok...most tanulok csak gitározni
2018. febr. 15. 21:27
 3/5 Mojjo ***** válasza:

Leginkább akkor sok gyakorlás, sok türelem és mégtöbb gyakorlás és majd menni fog. Másra ne cseréld ki csak úgy. Könnyített verziót lehet, hogy lehet keresni, attól függ... Azóta sem tudom pl, hogy magyar, vagy angol B akkordról van-e szó. Illetve fontos, hogy akkordsikálsz, vagy bontasz-e.


Az egész dalt is transzponálhatod más hangnembe, ahol számodra könnyebb akkordok vannak, de hát akkor változik a hangnem...

2018. febr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a "nyugati" B-re gondolsz, tehát magyarul H-dúr, és a dal e-mollban, vagy e-dúrban van, akkor foghatsz helyette H7-et. :D persze ez is csalás kicsit, de ezzel lehet legkönnyebben kikerülni. A H7-et könnyen le lehet fogni barré nélkül is
2018. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak fogsz egy Barre-s "B" -

t csak arra figyelj oda hogy az E1 húr ne szóljon. Én így oldottam meg.

2018. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!